Тариф на електроенергію: міста з 30-кілометрової зони АЕС опинилися на грані комунальної катастрофи

Після того, як був скасований пільговий тариф на електроенергію, багато українських родин виявилися в скрутному матеріальному становищі. При цьому міста, що знаходяться в тридцятикілометрових зонах атомних електростанцій, взагалі опинилися на межі комунальної катастрофи.

Тариф на електроенергію: міста з 30-кілометрової зони АЕС опинилися на грані комунальної катастрофи - today.ua

Жителі цих міст втратили не одну, а дві пільги з оплати електроенергії. Адже вони досі користувалися як загальної пільгою, яку мали мешканці будинків з електроопаленням, так і спеціальною пільгою для жителів 30-кілометрової зони АЕС. А якщо врахувати, що багато хто з них мав зонні електричні лічильники, то вартість нічної електроенергії у них виходила близько 32 копійок за кВт*год.

Якщо узагальнити, то в них були такі пільги:

  • пільга на перші 3000 кВт*год для будинків з електроопаленням;
  • 30% -а знижка для жителів 30-кілометрової зони;
  • пільговий нічний тариф (0,4 або 0,5 від денного тарифу).

Таким чином, для жителів міст Нікополь, Марганець, Енергодар, Нетішин, Южноукраїнськ, Острог та інших населених пунктів з 30-кілометрових зон вартість опалення зросла в п'ять із гаком разів.

При цьому Кабмін пообіцяв і вже виплачує допомогу людям, які постраждали від підвищення вартості електроопалення. В середньому вона за січень склала 574 гривні. Однак люди, які живуть в таких будинках, кажуть, що доплата і близько не покриває того зростання вартості електроенергії, яке у них виникло через скасування пільг.

Тариф на електроенергію: міста з 30-кілометрової зони АЕС опинилися на грані комунальної катастрофи

У багатьох містах немає можливості перейти на газове опалення

Звичайно, зараз для них було би дешевше перейти на газове опалення. Однак у багатьох будинках його взагалі ніколи й не було. А в деяких якщо і було, то його позбулися, коли провели електричне.

При цьому люди встановлювали у себе електроопалення за свій рахунок. Наприклад, у містах Нікополі і Марганці жителі масово перейшли на електроопалення 4-5 років тому. Тоді, щоб його провести, люди брали кредити в банках, багато з яких повертають і досі. Адже проведення електроопалення коштувало недешево. Так, двокімнатна квартира обходилася приблизно у 15 тисяч гривень.

Однак вони розраховували, що все окупиться завдяки низькому тарифу на електроенергію. Тепер же, якщо держава не поверне пільги, їм доведеться знову міняти систему опалення на газову і знову вкладати свої заощадження або брати кредити.

Втім, багато жителів електрифікованих будинків зберегли труби і батареї від старої централізованої системи опалення, та ось біда: самого комунального підприємства, що колись постачало місто теплом, вже немає. Така ситуація, наприклад, склалася у Марганці.

"Тепломережа була оголошена банкрутом і продана ліквідатором на підставі рішення суду. Тому у нас нічого відновлювати", - розповіли в службі капітального будівництва та житлово-комунального господарства Марганця.

Схожі ситуації і в інших містах, що належать до 30-кілометрових зон АЕС. Фактично, заманивши в свій час їх низьким тарифом на електроенергію, держава тепер кинула їх "під танк" високих цін.

Як цим людям виживати, і чим опалювати свої будинки - невідомо. Уряд поки вперто стоїть на своїй позиції: більше нікому ніяких пільг, крім субсидії.

Однак і розмір державного субсидування комуналки рік від року скорочується. Субсидії в розрахунку на одне домогосподарство теж стають меншими, а тарифи все більше зростають.

Так, чергове підвищення тарифа на електроенергію, подейкують, буде вже з квітня. Як при цьому вижити в 30-кілометрових зонах, де в багатьох будинках немає ніякого іншого енергоресурсу, крім електрики, ніхто не береться відповісти.

Нагадаємо, підвищення тарифів на електроенергію для підприємств, яке очікується в квітні, спровокує зростання цін на всі товари і послуги.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media
Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч
Від початку 2021 року в Україні вже тричі підвищували пенсії. Розмір цих підвищень коливається в широкому діапазоні. Деяким дісталася надбавка лише у ...
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...