ЗСУ отримали хорватські РСЗВ RAK-12: стріляють на 13 км

Автор: Максимов Віталій

На озброєнні Збройних сил України з'явилися хорватські реактивні системи залпового вогню RAK-12. Декілька таких установок показали на виставці 30 квітня 2023 року, яка була присвячена Дню прикордонника.

ЗСУ отримали хорватські РСЗВ RAK-12: стріляють на 13 км - today.ua

Про те, що Хорватія передала Україні РСЗВ RAK-12, офіційно ще не повідомлялося. Але кілька таких бойових систем вже є у ЗСУ. Деякі країни офіційно не повідомляють про передачу Києву військової техніки.

Раніше Хорватія передала Україні в рамках військової допомоги буксировані гармати M-46 калібру 130 мм. Дальність стрілянини такої гармати становить від 27,5 км до 38 км, залежно від типу снарядів.

RAK-12 - це буксирована реактивна система залпового вогню калібру 128 мм. Її створили у 1990-х роках на базі югославського самохідного ракетного комплексу M-63 Plamen. В армії Хорватії налічується 68 РСЗВ RAK-12.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

RAK-12 складається з 12 напрямних для ракет. Є можливість одиночного та залпового вогню. 12 ракет можна випустити за 9,6 секунди. Дальність стрілянини – від 8 500 до 13 000 метрів, залежно від типу ракет. Вогонь ведеться по площам.

Цю пускову установку можна повністю зарядити (12 ракет) за 1 хвилину 20 секунд. У бойове положення RAK-12 наводиться за 3 хвилини 30 секунд. Час переведення установки з бойового становища в похідне становище становить 1 хвилину.

ЗСУ отримали хорватські РСЗВ RAK-12: стріляють на 13 км

РСЗВ RAK-12 сушею можна транспортувати зі швидкістю до 80 км/год (обов'язкова умова – без ракет у стволах). Для транспортування підходить навіть пікап чи позашляховик. Також цю систему можна перевозити вертольотом.

Для чого призначена RAK-12? Її використовують для підтримки вогнем піхоти, для завдання ударів по ближньому тилу противника. З допомогою цієї системи знищують командні пункти ворога, склади. Вплив ракети на ціль такий самий, як у артилерійського снаряда калібру 105 мм.

Слід зазначити, що RAK-12 використовує некеровані ракети калібру 128 мм. Це рідкісний калібр. Ракети такого типу випускають лише у Хорватії, Сербії, а також у Боснії та Герцеговині. Є також версія RAK-12 із ракетами калібру 107 мм.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

РСЗВ RAK-12 стоїть на озброєнні армій Хорватії, України та Азербайджану. Як ми вже говорили, хорвати на початку 2023 року мали 68 таких бойових систем.

Раніше стало відомо, що український спецназ отримав польські ударні БПЛА Warmate.