Український спецназ отримав польські ударні БПЛА Warmate

Автор: Максимов Віталій

Польські волонтери передали Україні 16 безпілотників Warmate, повідомило польське видання Defence24.pl. Їх уже використовує український спецназ у боротьбі з російськими окупантами.

Український спецназ отримав польські ударні БПЛА Warmate - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що гроші на 16 дронів Warmate для українського спецназу зібрали небайдужі польські громадяни. Загалом поляки на ці цілі зібрали понад 1,7 млн злотих.

Потрібно зазначити, що розвідувально-ударні безпілотники Warmate з'явилися на озброєнні ЗСУ ще у 2022 році, невдовзі після того, як розпочалося повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ в Україну. У 2022 році українці в рамках проекту "Армія дронів" зібрали понад 64 млн гривень. На ці гроші, зокрема, було куплено 40 БПЛА Warmate. Було закуплено й інше обладнання.

Що таке безпілотний літальний апарат Warmate? Які його тактико-технічні характеристики?

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Warmate розроблено польською компанією WB Group, яка спеціалізується на випуску безпілотних літальних апаратів. Такий безпілотник важить 5 кг. Він оснащується змінною бойовою частиною вагою до 1,4 кг. Є кілька варіантів бойової частини. Наприклад, кумулятивна, осколково-фугасна бойова частина.

Український спецназ отримав польські ударні БПЛА Warmate

Польський ударний дрон оснащується одним електродвигуном. Він може перебувати у повітрі 60 хвилин (за іншими даними – 70 хвилин). Дальність польоту – 80 км. Максимальна висота польоту – 500 метрів. Робоча висота польоту – від 20 до 200 метрів. Цей безпілотник повинен бути від оператора на відстані до 30 км, щоб його можна було навести на ціль. Швидкість під час атаки на ціль становить 150 км/год.

Звісно, хтось може сказати, що цей безпілотник має невелику бойову частину. Можливо, він коштує дорого. Скільки він точно коштує – ми не знаємо. Тим не менш, Warmate досить ефективний проти піхоти та проти неброньованої або легкоброньованої військової техніки. І чим більше безпілотних літальних апаратів у ЗСУ – тим краще для українських захисників та гірше для російських окупантів.

Безпілотники Warmate є на озброєнні територіальних бригад Польщі. Польська самооборона, до речі, має кілька типів БПЛА.

Український спецназ отримав польські ударні БПЛА Warmate

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні Warmate включено до системи "Сокіл". Вона складається з шести машин, у кожній з яких є 10 БПЛА Warmate, і однієї машини з розвідувальним дроном BSP FlyEye.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українських солдатів можуть озброїти польськими штурмовими гвинтівками "Grot".