Українських солдатів можуть озброїти польськими гвинтівками “Grot“

Автор: Максимов Віталій

Польща в рамках нового пакету військової допомоги може передати Україні велику партію штурмових гвинтівок MSBS Grot. Про це повідомив польський портал Defence 24.

Українських солдатів можуть озброїти польськими гвинтівками “Grot“ - today.ua

Скільки конкретно польських штурмових гвинтівок передадуть до ЗСУ – не повідомляється. Також не відома вартість контракту і за чий рахунок його фінансуватимуть. Польські ЗМІ вважають, що гвинтівки можуть купити на кошти європейських фондів. І йдеться про десятки тисяч гвинтівок.

MSBS Grot випускає радомський завод зброї "Лучник", який є польським державним оборонним підприємством. MSBS розшифровується як Modułowego Systemy Broni Strzeleckiej.

Штурмову гвинтівку MSBS "Grot" (іноді кажуть, що це автомат) армія Польщі використовує з 2016 року. Її калібр – 5,56 мм. Це стандарт НАТО. Система MSBS дозволяє створювати гвинтівку різних конфігурацій. При цьому військовослужбовець може пристосувати гвинтівку під виконання поставлених перед ним завдань.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Українських солдатів можуть озброїти польськими гвинтівками “Grot“

У передній частині ствольної коробки кріпиться знімна цівка. Для установки прицільних пристроїв (механічний та оптоелектронний) використовується напрямна типу Пікатінні. Ця штурмова гвинтівка може комплектуватися підствольним гранатометом калібру 40 мм та штик-ножем.

Довжина MSBS "Grot" складає 900 мм. Якщо приклад скласти, тоді довжина цієї зброї буде 670 мм. Довжина ствола – 406 мм. Гвинтівка у стандартному варіанті важить 3650 гр, а у варіанті булл-пап (коротке компонування з рукояткою попереду магазину) – 3750 гр.

Є магазини на 30 та 60 патронів. Магазини, до речі, сумісні із американським автоматом М16.

Українських солдатів можуть озброїти польськими гвинтівками “Grot“

Калібр патронів – 5,56 мм. Початкова швидкість кулі сягає 890 м/с. Є можливість вести вогонь як одиночними пострілами, так і чергою. Теоретична скорострільність – 700-900 пострілів за хвилину. Дальність стрілянини – приблизно 500 метрів.

Слід зазначити, що у гвинтівок MSBS "Grot" у перших партіях було виявлено ті чи інші недоліки, які усунули. Але спочатку ця зброя надійшла не до польської армії, а до батальйонів територіальної оборони Польщі.

Українських солдатів можуть озброїти польськими гвинтівками “Grot“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У будь-якому разі перехід української армії на штурмові гвинтівки MSBS "Grot" – це хороша новина. Ця зброя набагато краща (ергономічніша, точніша), ніж, наприклад, той же АКМС.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Польща в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні три роти самохідних мінометів M120 Rak.