ЗСУ отримають гаубиці RCH 155: на що здатні німецькі САУ

Німеччина планує передати Україні самохідні гаубиці RCH 155, які допоможуть у боротьбі з російськими окупаційними військами. Сьогодні ми розповімо про те, на що здатні ці німецькі САУ.

ЗСУ отримають гаубиці RCH 155: на що здатні німецькі САУ - today.ua

Ще кілька місяців тому в електронних ЗМІ з'явилися повідомлення, що Німеччина схвалила продаж Україні 18 САУ RCH 155. Наразі ця інформація офіційно підтверджена. Мало того, ці САУ наша країна отримає не у 2025 році, як очікувалося раніше, а набагато швидше.

RCH 155 - це новітня колісна самохідна артилерійська установка, розроблена концерном Krauss-Maffei Wegmann на базі бронетранспортера Boxer. Вона дебютувала у 2014 році.

Екіпаж САУ RCH 155 складається з двох осіб. Управління вогнем ведеться із кабіни. Вона озброєна гарматою калібру 155 мм (стандарт НАТО). Довжина ствола – 8 метрів. Є система автоматичного заряджання з боєкомплектом 174 снарядів. Дальність стрілянини – від 40 до 52 км, залежно від типів снарядів.

ЗСУ отримають гаубиці RCH 155: на що здатні німецькі САУ

Як ми вже казали, це колісна самохідна артилерійська установка. На шосе її максимальна швидкість становить 103 км. Тобто такі САУ можна швидко переміщати з однієї ділянки фронту на іншу і вражати живу силу та техніку ворога на великій дистанції у його тилу. Після закінчення вогню САУ швидко залишає свою позицію, щоб уникнути контрбатарейного вогню.

Німеччина з першого дня вторгнення російських окупаційних військ на українську землю активно підтримує Україну. Так, ЗСУ раніше отримали від ФРН самохідні артилерійські установки САУ Pzh 2000, зенітні самохідні артилерійські установки Gepard, реактивні системи залпового вогню Mars II та бронеавтомобілі Dingo.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що може український ракетний комплекс "Вільха".