Дальнобійна “Вільха“: на що здатний український ракетний комплекс

Автор: Максимов Віталій

Збройні сили України у 2018 році вперше отримали ракетні комплекси "Вільха", розроблені конструкторським бюро "Луч". Під час війни із російськими окупантами "Вільха" довела свою ефективність. Сьогодні ми розповімо докладніше про це українське озброєння.

Дальнобійна “Вільха“: на що здатний український ракетний комплекс - today.ua

Розробка ракетного комплексу "Вільха" розпочалася у 2016 році. У ньому використовувалися деякі елементи радянської РСЗВ 9К58 "Смерч" . Вже у березні 2016 року відбулися перші випробування цього комплексу.

У 2018 році перша "Вільха" брала участь у параді до Дня Незалежності України. І того ж року з'явилася вдосконалена версія - "Вільха-М". Цей ракетний комплекс розроблено фахівцями Державного Київського конструкторського бюро "Луч". Але над ним, вірніше, над його елементами, працювали спеціалісти й деяких інших підприємств.

Дальнобійна “Вільха“: на що здатний український ракетний комплекс

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

"Вільха" - це високоточна система залпового вогню. Вона призначена для поразки на далеких відстанях техніки, живої сили супротивника, руйнування об'єктів військово-промислової інфраструктури, наземних споруд. Кількість снарядів в одному пакеті – 8-12. Тривалість повного залпу - не більше 40 секунд.

Дальнобійність ракет версії "Вільха-Р" складає 70 кілометрів. Калібр ракети - 300 мм. Маса ракети – близько 800 кг. Маса бойової частини – 250 кг.

Дальнобійність ракет версії "Вільха-М" складає 120 км. Це на 40 км більше, ніж дальність ракет американської реактивної системи залпового вогню HIMARS.

Дальнобійна “Вільха“: на що здатний український ракетний комплекс

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За офіційними даними, зараз конструкторське бюро "Луч" розробляє нову версію "Вільхи". Зважаючи на все, у неї буде далекобійність ще більша.

Нагадаємо, раніше експерт розповів, скільки ЗСУ потрібно комплексів HIMARS та MLRS.