ЗСУ отримають американські ракети Hydra 70: для чого вони потрібні

Автор: Максимов Віталій

Українські військові літаки та гелікоптери використовуватимуть американські некеровані ракети Hydra 70 класу "повітря-земля". Вони увійдуть до нового пакету військової допомоги Україні від США у розмірі 300 млн доларів.

ЗСУ отримають американські ракети Hydra 70: для чого вони потрібні - today.ua

Офіційно про передачу Україні ракет Hydra 70 Білий дім оголосить вже найближчим часом. Скільки саме таких ракет отримає наша країна – поки що не уточнюється. Швидше за все, може йтися приблизно про 5 000 ракет. Принаймні раніше ЗСУ отримали партію з 4 000 американських авіаційних некерованих ракет Zuni класу "повітря-земля". Можна припустити, що Hydra 70 буде приблизно стільки ж.

Також до нового пакету військової допомоги Україні від Сполучених Штатів увійдуть військові вантажівки, військова техніка, снаряди. Цю зброю та боєприпаси ЗСУ отримають вже найближчим часом.

Слід зазначити, що, зважаючи на все, у ЗСУ вже є ракети Hydra 70. Про те, що їх передадуть Україні, говорили ще у травні 2022 року. У квітні 2023 року в українських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що українські морські піхотинці за допомогою ракет Hydra (встановили їх на наземні транспортні засоби) знищили базу російських окупантів на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

ЗСУ отримають американські ракети Hydra 70: для чого вони потрібні

Армія США прийняла на озброєння ракети Hydra 70 у 1948 році. Їх можна встановлювати на літаки та гелікоптери. З того часу ці ракети кілька разів модернізували. У 2017 році Пентагон замовив у компанії BAE Systems ракети APKWS на суму понад 180 млн доларів. APKWS – це модернізований варіант некерованої ракети Hydra 70. Така модернізована ракета має лазерні датчики і поворотні лопаті, призначені для точного наведення на ціль. У APKWS модуль наведення вкручується між боєголовкою та ракетним двигуном.

Пускова установка для ракет Hydra 70 (APKWS) вміщує 19 боєприпасів. Більшість військових літаків можуть нести до 4 пускових установок. Це дозволяє вражати десятки наземних цілей.

ЗСУ отримають американські ракети Hydra 70: для чого вони потрібні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Важить така ракета 6,2 кг, але вага залежить від типу боєголовки. Діаметр – 70 мм. Максимальна дальність вогню становить 10,5 км, а ефективна дальність вогню – 8 км. У ракети Hydra 70 є кілька типів боєголовок: фугасна, касетна, кумулятивна, протипіхотна та інші.

Нагадаємо, раніше ми докладно розповіли про американські авіаційні ракети Zuni, які отримає Україна.