Українські військові літаки почали оснащувати американськими некерованими ракетами Zuni класу "повітря-земля". Про це повідомив командувач ЗС ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.
Зокрема, американськими ракетами наразі озброюють українські штурмовики Су-25.
Про те, що Україна отримає американські ракети Zuni класу "повітря-земля", стало відомо у січні 2023 року. Тоді Пентагон назвав, що увійде до нового пакету військової допомоги для України (загальна вартість цього пакету військової допомоги оцінюється у понад 3 млрд доларів). У цей пакет військової допомоги увійшли також 4 000 авіаційних ракет Zuni.
Що це за ракета Zuni? Як вона допоможе у боротьбі з російськими окупантами?
Популярні зараз
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
Армія США прийняла на озброєння ракети Zuni у 1957 році. Тобто, їх не можна назвати сучасними. Втім, ці ракети кілька разів модернізували і, мабуть, ЗСУ отримали сучасні версії Zuni.
Zuni - це некерована ракета класу "повітря-земля". Є варіанти класу "повітря-повітря". Тобто такими ракетами можна знищувати наземні та повітряні цілі.
Довжина такої ракети становить 2,7 метра, діаметр – 127 мм. Вага – від 46 до 61 кг, залежно від типу боєголовки та двигуна. До речі, є кілька типів бойової частини: фугасна, бронебійна, осколково-фугасна. Швидкість польоту ракети сягає 725 м/с. Вона може знищувати цілі на відстані до 8 км.
Таким чином, у ракети Zuni технічні характеристики краще, ніж у радянських авіаційних некерованих ракет С-13 та С-25, які використовують російські окупанти. Zuni відноситься до того ж класу авіаційних ракет, що і радянські С-13 та С-25.
У пусковій авіаційній установці LAU-10 встановлюється чотири ракети Zuni. Тобто літак із такими ракетами може знищити більше цілей, ніж він оснащувався іншими ракетами аналогічного класу (у цьому разі на борт встановлюють 1-2 ракети).
Наразі існують вже й керовані ракети Zuni. Вони оснащуються блоком керування з лазерним наведенням. Довжина такої керованої ракети трохи більша – 2,8 м. І вона важить трохи більше. Але решта тактико-технічних характеристик у неї такі ж, як і у некерованої ракети.
Ракетами Zuni наразі оснащуються українські літаки Су-25. Їх можна встановлювати і на інші типи літаків, які є на озброєнні у ЗСУ. Крім того, їх можна встановлювати на гелікоптери.
Раніше стало відомо, що німецькі зенітно-ракетні комплекси Skynex вже захищають українське небо.