ЗРК Skynex вже захищає українське небо: що може збивати

Автор: Максимов Віталій

Зенітно-ракетні комплекси Skynex, які ЗСУ отримали від Німеччини, вже стали на бойове чергування в Україні. Про це повідомив український прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

ЗРК Skynex вже захищає українське небо: що може збивати - today.ua

Скільки саме батарей ЗРК Skynex сьогодні захищають українське небо – не уточнюється. Шмигаль ще розповів, що, можливо, Україна братиме участь у виробництві деяких компонентів для цього зенітно-ракетного комплексу. Наразі така можливість обговорюється з міжнародними партнерами.

Про те, що Україна отримає зенітно-ракетні комплекси Skynex, розроблені німецьким концерном Rheinmetall, стало відомо у грудні 2022 року. Спочатку очікувалося, що на бойове чергування із захисту українського неба ці ЗРК стануть у 2024 році.

Але в березні 2023 року голова концерну Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що Україні передадуть ці системи ППО значно раніше. Як бачимо, це так і сталося.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Йдеться про мобільну версію Skynex, яка побудована на німецькій тактичній військовій вантажівці MAN 6x6 (сімейство HX). У задній частині шасі вантажівки встановлена гармата Oerlikon Mk3 калібру 35 мм.

ЗРК Skynex вже захищає українське небо: що може збивати

Максимальна дальність стрілянини по повітряним цілям становить 3500 м, а по наземним цілям – 5000 м. Швидкість стрілянини - до 1000 пострілів за хвилину. Тобто це зенітна система малого радіусу дії. Її головне завдання - збивати повітряні цілі, що низько летять, в першу чергу безпілотні літальні апарати. Але також цей ЗРК призначений для боротьби з літаками, що низько летять, і вертольотами на малій дальності.

Skynex оснащується сучасною системою бойового керування, яка пов'язана з різними датчиками та обладнанням. Наприклад, із радаром тактичного збору даних Oerlikon X-TAR3D. Цей радар передає інформацію про об'єкти у повітрі на вузол управління.

Ще одна перевага цього ЗРК полягає в снарядах Ahead. Вони мають програмований вибух. Програмування здійснюється за частки мікросекунди за допомогою індуктивної котушки, яка розміщена у дульному гальмі. При програмованому вибуху такого снаряда розлітається 152 ударні елементи. Вони утворюють хмару поразки.

ЗРК Skynex вже захищає українське небо: що може збивати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ЗРК Skynex розроблено у 2021 році. Тобто, це новітня німецька система ППО малого радіусу дій. У бойових діях її ще, певне, не застосовували. Україна, таким чином, вперше протестує ефективність ЗРК Skynex у боротьбі з літальними апаратами російських окупантів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала батарею американського ЗРК Patriot.