В Україні продовжується загальна мобілізація. У ході цього процесу багатьом громадянам вручають повістки. Однак це не означає, що всі, хто їх отримав, підуть на фронт або взагалі відправляться служити в армію. Просто в країні намагаються навести лад з обліком військовозобов'язаних.
Про це розповів в ефірі всеукраїнського телемарафону голова Міноборони Олексій Рєзніков.
Зараз, коли в Україні триває війна, вкрай важливо знати, який військовий потенціал має країна. У тому числі й у живій силі. Звичайно, в територіальних центрах комплектації (військкоматах) на місцях мають бути відомості про всіх військовозобов'язаних, у тому числі про їхні військові спеціальності, вік і стан здоров'я. Однак багато в чому ці відомості застаріли, особливо щодо останнього. До того ж, багато що змінилося через масову міграцію населення зі сходу та півдня на захід країни. Хтось утік від війни на захід, а хтось залишився на окупованих територіях.
І хоча всі військовозобов'язані переселенці мають стати на облік у терцентрах за новим місцем проживання, проте це зробив далеко не кожен. Отже тепер військкомати намагаються навести лад з урахуванням військовозобов'язаних громадян. А інакше, ніж через вручення повісток, цього не зробити.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Коли дається повістка, йдеться не про мобілізацію. Йдеться про те, що деякі люди переїхали, вимушено переїхали або перемістилися в місце проживання і не стали на облік. А вони за законом зобов'язані це зробити... Не всі, скажімо так, доїхали, не всі стали на облік, хоча вони продовжують бути на обліку – або в тимчасово окупованому місці, або переїхали на Західну Україну. Ті вручення – це, насамперед, наведення порядку”, – пояснив Резніков.
Тому вручення повістки абсолютно не рівноцінне відправленню на фронт. Це така своєрідна ревізія військовозобов'язаних, яку просто необхідно зробити.
Звісно, у процесі загальної мобілізації військовозобов'язаних чоловіків призиватимуть на фронт. Однак це не означає, що підуть усі. Наразі в армії відбувається цільове поповнення лише за потрібними спеціальностями, каже голова Міноборони.
"Проблем із мобілізацією немає, я постійно спілкуюся з Генеральним штабом, з головнокомандувачем, з начальником Генерального штабу. У нас, за великим рахунком, заповнені всі необхідні позиції. Якщо сьогодні відбувається мобілізація, то за особливими спеціальностями", – запевнив міністр.
Наприклад, зараз відбувається підготовка українських військових у Великій Британії. Однак туди не послали на навчання людей, випадково схоплених на вулиці. Тим, кого туди відправили, треба було, принаймні, знати англійську.
Звичайно, у такому всеосяжному процесі, як загальна мобілізація, не може бути все гладко. Деякі співробітники терцентрів справді перетворили вручення повісток у покарання для порушників правил дорожнього руху, п'яниць і бешкетників.
"Це абсолютно неправильно, це дискредитація – цього не має бути", - наголосив Резніков.
Він також запевнив, що нікого з мобілізованих не відправляють одразу на передову. Спочатку усі проходять навчання. Людей вчать поводитися зі зброєю, вчать прийомам бою та навичкам тактичної медицини. І лише після цього їх можуть відправити туди, де йде війна.
Нагадаємо, радник глави Офісу президента Олексій Арестович пропонує випускати з України чоловіків, котрі не хочуть служити. Він вважає, що від таких військовозобов'язаних армії все одно буде мало користі.