Уряд хоче змусити українців оформляти всі субсидії заново. Влада сподівається, що таким чином відсіється велика частина одержувачів допомоги, і в бюджет наступного року можна буде з чистою совістю закласти на субсидії меншу суму, ніж у цьому році. Таким чином, субсидія стає усе менш доступною "розкішшю".
На тому, щоб усі українці, які претендують на субсидію, заново подавали заяви, наполягає Мінфін. Таким чином простіше буде перевірити всіх одержувачів виплат і виявити тих, хто не має право на них.
Однак, як пише видання strana, повторним зверненням за субсидією влада переслідує ще одну мету: скоротити кількість одержувачів ще до процедури звернення. Адже зараз, у розпал епідемії, багато людей просто побояться йти в органи соцзахисту та очікувати там в чергах. А хтось не встигне прийти подати заяву через те, що хворий, або просто вчасно не дійшов до соцзахисту.
Звичайно, теоретично можна подавати заяву на субсидію онлайн, однак пенсіонери (а саме вони становлять більшість одержувачів допомоги) з комп'ютером не дружать, та й воліють за краще прийти вистояти в черзі, аби подивитися чиновнику в очі.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Уряд хоче різко скоротити витрати на субсидії
У Мінфіні сподіваються, що вже 10-20% потенційних одержувачів відсіється на цьому етапі. Кажуть, Мінфіну потрібно, щоб таких було 20%. Саме на стільки хочуть скоротити суму, яку закладуть для субсидій до бюджету наступного року. Причому, тоді в чиновників будуть усі підстави скоротити витрати на субсидії. Мовляв, бачите: в минулому році більше не знадобилося.
Втім, якщо все ж пенсіонери прийдуть усі (або майже всі), то на цей рахунок у влади є в заготовках ще й інші методи відваджування претендентів на державну допомогу. Тепер, крім тих матеріальних активів, які враховувалися раніше, будуть брати до уваги й інші.
Що іще будуть враховувати при призначенні субсидії
- При призначенні субсидії будуть враховувати наявність депозитів.
- До доходів зарахують також аліменти, які отримують батьки на дітей.
- Наявність цінних паперів також стане "обтяжуючою" обставиною при отриманні субсидії.
- Крім того, врахують заощадження в криптовалюті, якщо такі є.
Уряд вирішив також, ще до закінчення карантину, знизити соціальні норми споживання по комунальних послугах, що збільшить кількість спожитих кіловат і кубометрів, на які субсидія не поширюється. Нагадаємо, що в минулому році, у зв'язку з пандемією, влада була більш щедрою і тоді збільшила норми споживання в півтора рази. Тепер цю надбавку скасують.
Крім того, вирішено ліквідувати місцеві комісії, які приймали рішення по субсідіантах в індивідуальних випадках, коли за нормами субсидія начебто не повинна бути, а фактично людям платити за комуналку нічим. Тепер входити в їхнє становище буде нікому.
Асоціація міст України категорично проти повторного звернення за субсидіями. Мери міст вважають, що зараз, у період пандемії, змушувати людей заново проходити всі кола пекла при призначенні субсидії - це згубний шлях. Однак, чи прислухається до них уряд, невідомо.
Нагадаємо, навіть, незважаючи на наявність субсидії, у багатьох українців зростають борги за комуналку. Через те, що субсидії призначають лише в межах норм споживання, люди не змозі оплатити все, що у них нагоріло і витекло з крана.