Борги за комуналку зростають: субсидії вже не рятують українців

Субсидії, які отримують українці, не в змозі покрити зростаючих боргів за комуналку. І, на жаль, зі зростанням комунальних платежів на тлі зменшення субсидій ця тенденція буде лише посилюватися.

Борги за комуналку зростають: субсидії вже не рятують українців - today.ua

Такий прогноз зробив в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Олег Пендзин. Причина в тому, що субсидія дається лише на соціальні норми житла та споживання. А якщо площа житла набагато вище цих норм та енергоресурсів було спожито більше, то субсидія не в змозі компенсувати витрати на комуналку.

"Ви за рахунок субсидій будете зменшувати ваш платіж тільки на соціально визначені норми житла. Якщо у вас квартира більше, то автоматично за додаткові квадратні метри ви повинні платити в повному обсязі. Якщо у вас немає можливості платити, ви кладете в борг", - роз'яснив Олег Пендзин.

Він також нагадав, що той, хто має заборгованість за комунальними платежами, взагалі ризикує залишитися без субсидії. Борги за комуналку зростають: субсидії вже не рятують українців

"Якщо у вас 3 місяці боргу за житлово-комунальні послуги, вам можуть не дати субсидію, незважаючи на те, що ваші фактичні витрати перевищують 20% вашого сімейного бюджету", - говорить Пендзин.

В такому випадку, боржник потрапляє у замкнуте коло, з якого йому буде дуже непросто вибратися. Якщо, звичайно, він випадково не знайде мішок з грошима, втрачений недбайливими інкасаторами. Однак таке трапляється вкрай рідко.

Особливо вразливі у цьому випадку люди похилого віку, які самотньо проживають у великих квартирах. Діти давно роз'їхалися, а старенькі залишилися одні у великій і колись гучній квартирі. Ще гірше, коли хтось із них йде раніше, тоді й соціальні норми житла відразу скорочуються вдвічі. У цьому випадку, якщо діти або онуки не можуть підтримати пенсіонера, він приречений на борги і напівголодне існування.

Нагадаємо, Мінфін розповів, в яких випадках українців можуть позбавити субсидії. З кожним роком умови призначення субсидій стають біл жорсткими, і дедалі менше українців можуть їх отримати.

ДЖЕРЕЛОslovoidilo