Гелікоптери ЗСУ отримають AMPS: для чого потрібна ця система

Автор: Максимов Віталій

Гелікоптери ЗСУ оснащуватимуть новітньою німецькою протиракетною системою AMPS (Airborne Missile Protection System). Про це повідомила прес-служба німецького концерну Hensoldt.

Гелікоптери ЗСУ отримають AMPS: для чого потрібна ця система - today.ua

За даними Hensoldt, Україна уклала контракт на покупку 16 систем AMPS. Коли саме українські військові гелікоптери отримають цю систему – не уточнюється. Також не відома сума контракту.

AMPS – це новітня сенсорна система (третього покоління) попередження про атаку ракетами з інфрачервоним, лазерним та радіолокаційним наведенням. Її офіційно представили у 2020 році у Кельні (Німеччина) на Міжнародній виставці оборонної промисловості. Гелікоптери Бундесверу, наприклад, NH-90 TTH (Tactical Transport Helicopter), почали оснащувати такими системами зовсім недавно – у 2022 році. Через деякий час усі вертольоти Бундесверу матимуть цю технологію.

До речі, системою AMPS також оснащуються деякі гелікоптери компанії Airbus Helicopters. Наприклад, H145M, H225M та H135M. У ЗСУ цією системою, мабуть, оснащуватимуться гелікоптери Мі-8/17.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

AMPS є модульною системою. Тобто вона може складатися із різних елементів, залежно від того, що потрібно замовнику. Наразі є такі модифікації цієї системи: AMPS-M, AMPS-MV, AMPS-ML, AMPS-MLR та AMPS-MD. Найпершою стандартною версією була, зважаючи на все, система AMPS-M. Саме її спочатку встановлювали на німецькі військові гелікоптери.

Гелікоптери ЗСУ отримають AMPS: для чого потрібна ця система NH-90

Сенсорне обладнання має засоби виявлення пуску ракети MILDS, блок керування та відображення ACDU, а також активну систему підтвердження цілі MACS, яка визначає характеристики ракети (дальність, швидкість польоту).

Які саме властивості у AMPS – не уточнюється. Наприклад, не відомо, на якій відстані ця система виявляє атаку ракет. Чим раніше виявлено атаку ракети по вертольоту, тим більше шансів її уникнути (за допомогою теплових пасток).

Україна останнім часом активно співпрацює із німецьким концерном Hensoldt. Продукція цієї компанії допомагає українським солдатам у боротьбі із російськими окупантами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, наприклад, на озброєнні ЗСУ є багатофункціональні станції радіолокації TRML-4D концерну Hensoldt. Вони інтегровані у зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM. Такий радар здатний виявляти, класифікувати та супроводжувати велику кількість повітряних цілей у радіусі до 250 км. Наприклад, винищувач виявляють на відстані від 120 км, а надзвукову ракету – на відстані від 60 км.

Раніше стало відомо, що Німеччина передасть Україні армійські всюдиходи BV206.

Головне