Німеччина в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 64 гусеничні всюдиходи Bandvagn 206 (BV206). Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.
Коли саме нові німецькі всюдиходи з'являться на озброєнні ЗСУ – не уточнюється. Стверджується, що це станеться якнайшвидше.
Слід зазначити, що у ЗСУ вже є всюдиходи Bandvagn 206S та BvS10. Їх використовують у боях проти російських окупантів. Кадри з цими машинами у квітні 2023 року показали у соціальних мережах. При цьому офіційного підтвердження передачі таких всюдиходів українським захисникам не було.
Що це за Bandvagn 206? Які його основні тактико-технічні показники? Як його можна використати у боротьбі з російськими окупантами?
Популярні зараз
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
США передадуть додаткове обладнання для українських F-16
Зеленський назвав умови вступу України до НАТО
Міненерго повідомило, коли в Україні перестануть відключати світло
BV206 – це шведський маневрений легкоброньований дволанковий гусеничний всюдихід, розроблений у середині 1970-х років компанією Haegglunds. З того часу його кілька разів модернізували. Наприклад, Нідерланди у 2015 році замовили компанії BAE Systems Hägglunds модернізацію партії своїх бронетранспортерів BV206 (95 машин). У модернізацію входила заміна двигуна, електричних систем, трансмісії, гусениць та інше.
Bandvagn 206 призначений для транспортування особового складу та вантажів (є санітарно-евакуаційна версія). Його спеціально створили для використання у складних умовах місцевості. Екіпаж – 1 особа (водій). У десантних відсіках можна перевозити до 10 людей. Озброєння – кулемет калібру 7,62 чи 12,7 мм. Бронювання забезпечує захист від куль та уламків. Але у версії BV 206S бронювання забезпечує захист від невеликого калібру снарядів.
Цей бронетранспортер оснащується мерседесівським дизельним турбодвигуном потужністю 136 к.с. або фордовським 2,8-літровим бензиновим двигуном потужністю 136 к.с. (за іншими даними потужність двигуна 177 к.с.) Двигун працює разом з 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість – 52 км/год. Запас ходу – 330 км. BV206 може рухатися у воді зі швидкістю 4,7 км/год.
У Бундесвері BV206S (озброєння – кулемет MG3 калібру 7,62 мм) використовується десантниками та гірськими стрілками. Є також санітарні та командно-штабні машини. Мабуть, саме такі легкоброньовані всюдиходи Німеччина і передасть Україні. До речі, такі ж всюдиходи використовують, наприклад, французькі альпійські стрілки.
Як можуть ЗСУ використовувати BV206? В Україні гори лише у західних регіонах та у тимчасово окупованому Криму. Можливо, їх отримають підрозділи єгерів та десантників.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна може отримати новітні німецькі бронетранспортери.