Німеччина передасть Україні всюдиходи BV206, - уряд

Автор: Максимов Віталій

Німеччина в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 64 гусеничні всюдиходи Bandvagn 206 (BV206). Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.

Німеччина передасть Україні всюдиходи BV206, - уряд - today.ua

Коли саме нові німецькі всюдиходи з'являться на озброєнні ЗСУ – не уточнюється. Стверджується, що це станеться якнайшвидше.

Слід зазначити, що у ЗСУ вже є всюдиходи Bandvagn 206S та BvS10. Їх використовують у боях проти російських окупантів. Кадри з цими машинами у квітні 2023 року показали у соціальних мережах. При цьому офіційного підтвердження передачі таких всюдиходів українським захисникам не було.

Що це за Bandvagn 206? Які його основні тактико-технічні показники? Як його можна використати у боротьбі з російськими окупантами?

Популярні зараз

В Україні змінять вимоги до майбутніх пенсіонерів: хто ризикує залишитись без виплат

В Україні з 1 грудня суттєво змінились правила продажу валюти та переказу доларів і євро

ФОПам підвищать податки: скільки сплачуватимуть різні групи у 2024 році

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

Німеччина передасть Україні всюдиходи BV206, - уряд

BV206 – це шведський маневрений легкоброньований дволанковий гусеничний всюдихід, розроблений у середині 1970-х років компанією Haegglunds. З того часу його кілька разів модернізували. Наприклад, Нідерланди у 2015 році замовили компанії BAE Systems Hägglunds модернізацію партії своїх бронетранспортерів BV206 (95 машин). У модернізацію входила заміна двигуна, електричних систем, трансмісії, гусениць та інше.

Bandvagn 206 призначений для транспортування особового складу та вантажів (є санітарно-евакуаційна версія). Його спеціально створили для використання у складних умовах місцевості. Екіпаж – 1 особа (водій). У десантних відсіках можна перевозити до 10 людей. Озброєння – кулемет калібру 7,62 чи 12,7 мм. Бронювання забезпечує захист від куль та уламків. Але у версії BV 206S бронювання забезпечує захист від невеликого калібру снарядів.

Цей бронетранспортер оснащується мерседесівським дизельним турбодвигуном потужністю 136 к.с. або фордовським 2,8-літровим бензиновим двигуном потужністю 136 к.с. (за іншими даними потужність двигуна 177 к.с.) Двигун працює разом з 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість – 52 км/год. Запас ходу – 330 км. BV206 може рухатися у воді зі швидкістю 4,7 км/год.

Німеччина передасть Україні всюдиходи BV206, - уряд

У Бундесвері BV206S (озброєння – кулемет MG3 калібру 7,62 мм) використовується десантниками та гірськими стрілками. Є також санітарні та командно-штабні машини. Мабуть, саме такі легкоброньовані всюдиходи Німеччина і передасть Україні. До речі, такі ж всюдиходи використовують, наприклад, французькі альпійські стрілки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як можуть ЗСУ використовувати BV206? В Україні гори лише у західних регіонах та у тимчасово окупованому Криму. Можливо, їх отримають підрозділи єгерів та десантників.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна може отримати новітні німецькі бронетранспортери.