В липні українцям знову підвищать пенсії: кого яка надбавка чекає

Вже незабаром, у липні, частині українців перерахують пенсії. Надбавку отримають ті пенсіонери, яким не індексували виплати в березні. Зокрема, підвищення виплат слід очікувати тим, хто отримує максимальну і мінімальну пенсію.

В липні українцям знову підвищать пенсії: кого яка надбавка чекає - today.ua

Відповідно до закону, пенсії пересічних українців обмежені мінімальною та максимальною. Мінімальна - не може бути нижчою за прожитковий мінімум для людей непрацездатного віку, а максимальна - не повинна перевищувати десяти прожиткових мінімумів. Таким чином, нині мінімальна пенсія в Україні становить 1 769 гривень, а максимальна - 17 690.

Однак уже в липні українцям підвищать прожитковий мінімум. Його нова величина має становити 1 854 гривні. Відповідно, зросте і величина мінімальної та максимальної пенсій. Мінімальна - стане вище на 85, а максимальна зросте на 850 гривень. В липні українцям знову підвищать пенсії: кого яка надбавка чекає Крім того, від величини прожиткового мінімуму залежать також надбавки за понаднормовий стаж. Правда, вони доволі мізерні. Один рік додаткового страхового стажу (стажу, який перевищує норму у 30/35 років відповідно для жінок і чоловіків) оцінюється в 1% від прожиткового мінімуму. Тобто, з липня один рік понаднормового стажу подорожчає на 85 копійок.

Нагадаємо, виняток у пенсійних виплатах зроблено для суддів, у яких розміри пенсій (у них це називається довічним утриманням) дорівнюють 80% від їхньої зарплати. Таким чином, середня пенсія суддів нині в Україні становить понад 77 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel