В Україну їдуть десятки танків Leopard 1: як їх будуть використовувати

Німеччина та Данія вже найближчими тижнями передадуть Україні десятки танків Leopard 1A5. Про це повідомив німецький міністр оборони Борис Пісторіус.

В Україну їдуть десятки танків Leopard 1: як їх будуть використовувати - today.ua

За його словами, німецькі інструктори продовжують навчати українські екіпажі для танків Leopard. Навчання проводиться у ФРН.

Про те, що Німеччина в рамках пакету військової допомоги передасть Україні танки Leopard 1, стало відомо на початку 2023 року. Згодом до цієї ініціативи приєдналася і Данія. Загалом від цих двох країн Київ отримає близько 80 танків Leopard 1A5.

Слід зазначити, що Бундесвер прийняв на озброення танки Leopard 1 ще у другій половині 1960-х років. Наразі ця бойова броньована машина сильно застаріла. Її броня не захищає екіпаж від більшості сучасних бронебійних снарядів, навіть якщо вони потрапляють у лобову частину.

В Україну їдуть десятки танків Leopard 1: як їх будуть використовувати

Leopard 1 кілька разів модернізували. Деякі модернізації були дуже серйозними. A5 – це одна з найсучасніших модернізацій. Проте захист у цього танка все ж таки недостатній. Справа в тому, що Leopard 1 проектувався в основному для захисту від стрілецької зброї та від уламків мін й снарядів невеликого калібру.

Головне озброєння Leopard 1A5 – гармата L7A3 калібру 105 мм. Є також кулемет MG3 калібру 7,62 мм. Зі снарядами до цієї гармати можуть бути проблеми. Точніше, може бути проблема з їхньою достатньою кількістю.

Для України такий калібр снарядів є новим. У Німеччини, зважаючи на все, не дуже багато таких снарядів. Чому ми так думаємо? Тому що раніше Берлін просив Бразилію продати їй снаряди калібру 105 мм. Бразильці відмовили у цьому проханні. До речі, в армії Бразилії зараз один із найбільших у світі парк танків Leopard 1.

В Україну їдуть десятки танків Leopard 1: як їх будуть використовувати

Leopard 1 A5 випускали у першій половині 1980-х років. Він і досі стоїть на озброєнні кількох армій країн НАТО. Leopard 1 A5 отримав нову систему управління вогнем з лазерним далекоміром, контрольний блок комп'ютера та балістичний обчислювач від танка Leopard 2, а також нові підкаліберні бронебійні снаряди.

Таким чином, танки Leopard 1A5 стануть у ЗСУ бойовими машинами другого ешелону. Перший ешелон – це Leopard 2 та інші сучасні танки. За допомогою Leopard 1A5 можна буде знищувати легкоброньовану бронетехніку російських окупантів. Або бити танки окупантів із флангів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає німецькі військові всюдиходи BV206.