В Україні змінилися правила купівлі нерухомості: право власності на землю надаватимуть по-новому

Автор: Марченко Любов

Купівля нерухомості в Україні здійснюватиметься за новими правилами. Зокрема, змінилася процедура переходу земельної ділянки під купленим будинком. Право на землю тепер автоматично переходить до нового власника разом із купленим будинком.

В Україні змінилися правила купівлі нерухомості: право власності на землю надаватимуть по-новому - today.ua

Відповідне правило почало діяти в Україні з 28 жовтня 2021 року. Це передбачено новим законом 1174-IX, який нещодавно був ухвалений парламентом.

Таким чином, тепер при покупці нерухомості новий власник будинку автоматично стає власником землі, на якій він стоїть. Право власності на землю тепер не потрібно оформляти окремо. Воно переходить до нового власника будинку за умовчанням.

Те саме стосується і випадків дарування нерухомості або отримання її у спадок. В Україні змінилися правила купівлі нерухомості: право власності на землю надаватимуть по-новому В принципі, в Україні й раніше існувала така законодавча норма, проте досі вона не працювала, каже президент Асоціації спеціалістів із нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта. Він вважає, що цьому перешкоджало безліч бюрократичних перепон, які не давали цій нормі втілитись у життя. Новий закон багато в чому ці перепони усуває.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

При цьому дуже велике, по суті вирішальне, значення набуває номер кадастрової ділянки, на якій знаходиться куплений будинок. Це значно полегшує процедуру переходу права власності на землю, вважає заступник директора столичного департаменту містобудування та архітектури Юрій Тацій.

"Під час придбання незавершеної будівлі земельна ділянка також переходитиме до нового власника без зміни її цільового призначення. Істотною умовою договору, на підставі якого набувається право власності, є кадастровий номер земельної ділянки", - зауважив Тацій.

Досі переоформлення права власності на землю під купленим будинком було вельми повільною процедурою. У деяких випадках на це йшло кілька років і тонна зібраної "макулатури", яку потрібно було представити, щоби нарешті стати повноправним власником ділянки землі, на якій стоїть твій будинок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Абсурдність такої ситуації очевидна, проте бюрократична машина працювала на повну силу. Експерти сподіваються, що з ухваленням нового закону ситуація зміниться, і автоматичний перехід права власності на землю при купівлі нерухомості стане нарешті реальним, а не декларативним.

Нагадаємо, українцям розповіли, які податки потрібно сплатити при даруванні чи обміні нерухомості.

Головне