В Україні змінять тарифи на газ: що готує ринок

В Україні вже незабаром зміняться тарифи на газ. На липень постачальники повинні виступити на ринку з новими ціновими пропозиціями. Тарифи на газ можуть знизитися.

В Україні змінять тарифи на газ: що готує ринок - today.ua

Принаймны, до такого кроку - зниження тарифів на газ, підштовхують постачальників дані, опубліковані Української енергетичної біржею.

Згідно з цими даними, в червні середньозважена ціна на газ за всіма умовами оплати була вище квітневої і травневої і становила 10,7 гривні за кубометр. Правда, за передоплатою вона була нижче - по 8,6. Однак за липень середньозважена ціна вже нижча: вона склала 7,1 гривні за кубометр.

В Україні змінять тарифи на газ: що готує ринок

Тому є всі підстави припускати, що липнева пропозиція від постачальників газу буде більш щедрою, ніж червнева. Такий сценарій передбачає і глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко. Однак він вважає, що якщо постачальники і знизять липневу ціну, то не набагато.

"Зараз я не бачу підстав, щоб значно знижувалися ціни. Так, буде нижчий тариф, але зроблять його тимчасово, може на місяць. Наскільки я знаю, в Міненерго розглядають кілька варіантів. Вітренко, ще коли був міністром, розробляв варіант зниження тарифу на 1 грн за куб ", - говорить експерт.

В Україні змінять тарифи на газ: що готує ринок При цьому нинішній глава Міненерго дотримується твердої позиції: ціни на газ на українському ринку можуть коливатися тільки одночасно і відповідно до цін на європейському ринку газу.

"Але все буде залежати від Мінфіну, на що вони готові піти", - уточнює Попенко.

При цьому для тих споживачів, які знаходяться на річному тарифі на газ (у Нафтогазу він називається "Фіксований") нічого не зміниться. Вони протягом року, до кінця квітня 2022, будуть оплачувати газ за однаковою вартістю. Щоправда, ніхто не забороняє їм перейти влітку на "Місячний" тариф.

Однак експерти газового ринку попереджають, що газ може стати дешевшим на місяць-максимум два - до початку осені. Перед початком опалювального сезону газ неминуче почне дорожчати. А отже, такі "перестрибування" з тарифу на тариф при різниці в оплаті лише в одну гривню погоди в кишені не зроблять. Тому навряд чи багато споживачів захочуть змінювати тарифний план заради вигоди у 20-30 гривень.

При цьому експерти спрогнозували тарифи на опалення в наступному сезоні. Припускають, що вони виростуть в середньому на третину. У різних компаній вони підвищаться по-різному: від 15 до 40%.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel