Тарифи на опалення в Україні зростуть на третину і вище

В Україні з новим опалювальним сезоном зростуть тарифи на опалення. Виробники тепла кажуть, що в різних регіонах вони виростуть по-різному: від 15 до 40 відсотків. Таке подорожчання пов'язано з умовами, в які тепловиків поставила компанія Нафтогаз.

Тарифи на опалення в Україні зростуть на третину і вище - today.ua

Підприємства ТКЕ отримали проекти договорів поставки газу від компанії Нафтогаз Трейдинг, в яких виписані умови поставок природного газу для комунальників. Тариф, за яким Нафтогаз має намір відпускати газ тепловикам, дорівнює 7583,89 грн з ПДВ і транспортуванням.

Ціна, на перший погляд, не захмарна. Однак при цьому договір містить ряд умов та обмежень, які різко звужують підприємствам ТКЕ маневр для нормальної роботи.

У договорах передбачено авансові платежі від комунальників, а також примусове списання грошей з рахунків підприємств ТКЕ в разі, якщо вони прострочили оплату Нафтогазу. Тарифи на опалення в Україні зростуть на третину і вище Крім того, якщо комунальне підприємство порушить терміни оплати, то йому буде нараховано штраф. Розмір штрафу - 10% від місячного обсягу поставки газу.

Є ще одна умова, яке обмежує виробників тепла: комунальникам встановлюють квоти на поставку газу за вказаною ціною. При цьому підприємства ТКЕ заявляють, що ці квоти явно занижені, принаймні, на 10-15%.

"За попередніми прогнозами, при таких умовах поставки газу кінцевий тариф на опалення в Україні в опалювальному сезоні може вирости на 15-40% в залежності від міста", - йдеться в повідомленні, опублікованому прес-службою об'єднання "Укртеплокомуненерго".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Нафтогаз заблокував рахунки компаній теплокомуненерго. Так сталося через те, що підприємства ТКЕ заборгували Нафтогазу частину грошей за минулий опалювальний сезон. В уряді мали намір знайти кошти для компенсації цих платежів Нафтогазу. Але схоже, що кошти поки не знайдені, і борги просто хочуть списати.

ДЖЕРЕЛОcensor