В Україні запровадили ще один податок на продаж квартир

"Ресурсний" законопроект №5600, який депутати вже проголосували у другому читанні, містить, серед інших законодавчих нововведень, новий податок на продаж квартир. Цим податком обкладуть українців, котрі часто продають житло з метою отримання прибутку. Тепер цим прибутком їм доведеться ділитися із державою.

В Україні запровадили ще один податок на продаж квартир - today.ua

Нюанси нового виду оподаткування роз'яснила українцям керуючий партнер KDU Realty Group, інвест-консультант Олена Маленкова.

Вона виділила кілька пунктів, які потрібно знати всім, хто займається продажем житла, або просто має намір найближчим часом продати щось із нерухомості. В Україні запровадили ще один податок на продаж квартир

Отже, що передбачено у новому законі

  • На покупку будь-якої нерухомості, як і раніше, зберігається 1% відрахувань до Пенсійного фонду. У цьому пункті нічого нового немає. Так було й раніше.
  • Якщо продається одна квартира, яка була у власності продавця понад три роки, то все також залишиться незмінним. Податок на доходи фізосіб (ПДФО), як був, так і залишається в цьому випадку нульовим, тобто його не платять.
  • А от у разі продажу однієї квартири, яка була у власності продавця менше 3 років, доведеться вже сплатити податок на прибуток (5% ПДФО та 1,5% військового збору).
  • Такий самий розмір податку доведеться заплатити і у випадку продажу другої квартири протягом одного календарного року.
  • А якщо ви продаєте третю і більше квартиру за рік, то тут доведеться розщедритися на повноцінний ПДФО (18%) і військовий збір (у розмірі 1,5%).

При цьому слід пам'ятати, що всі ці податки сплачуються не з усього доходу від продажу, а лише від різниці між сумою, яка була виручена продавцем від продажу квартири, і тією сумою, яку він сам заплатив, купуючи її свого часу.

Тобто якщо, наприклад, ви купили квартиру за 800 тисяч, а продали її за мільйон, то податок доведеться платити не з усього мільйона, а лише з 200 тисяч.

Нагадаємо, в Україні упав ринок житла. Ціни на квартири досягли критичного рівня.

ДЖЕРЕЛОubr.ua