В Україні впав ринок житла: ціни на квартири досягли критичного рівня

В Україні ринок житла майже стоъть. Ціни на квартири досягли такого рівня, що переважна більшість громадян уже не думає про покупку квадратних метрів. Купівельна спроможність українців не встигає за вартістю квадратних метрів.

В Україні впав ринок житла: ціни на квартири досягли критичного рівня - today.ua

Відповідно, чисельність покупців на ринку житла різко скоротилася. При цьому на горизонті не видно жодних потенційних резервів, які могли би підвищити купівельну спроможність та хоч якось пожвавити ринок житла. Іпотечні програми, широко розрекламовані урядом, також не виправдали себе, пише видання obozrevatel, посилаючись на ubr.

Люди не беруть іпотеки. По-перше, через те, що плата за відсотками все одно залишається високою. А по-друге, тому, що не впевнені, що зможуть повернути гроші банкам. В Україні впав ринок житла: ціни на квартири досягли критичного рівня Як каже представник АСНУ Юрій Піта, в Україні практично не працюють програми іпотечного кредитування. Ними користуються трохи більше 2-3% громадян, тоді як ринок здатний активізуватися лише за 20%.

Є ще й третя причина, через яку українці не поспішають купувати житло в Україні. Особливо це стосується заробітчан, які вже прижилися в Європі: багато хто з них уже не пов'язує ні своє майбутнє, ні майбутнє своїх дітей з Україною.

А найголовніше: заробітки українців не встигають за зростанням цін на квартири. Так, лише з січня по грудень поточного року вартість одного квадратного метра житла у столиці зросла з 27 000 до 34 000 гривень.

"Зниження купівельної активності пов'язують із досить активним подорожчанням житла, яке "відірвалося" від реальних можливостей потенційних покупців", - пише видання.

Нагадаємо, в Україні зріс податок на нерухомість.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel