Попри несприятливу цьогорічну весну, яка поховала надії багатьох садівників, персики в Україні вродили. Однак їхня ціна буде залишатися високою і в розпал, і до кінця сезону.
Вся причина в тому, що у вітчизняній торговельній мережі домінують привізні, імпортні, персики. І це при тому, що в Україні в нинішньому році вдосталь і власних плодів. Однак вони не можуть конкурувати з привізними. В першу чергу - своїм зовнішнім виглядом.
Українські садівники, на жаль, поки не навчилися вирощувати цей фрукт. Українські персики і соковиті, і ароматні, проте сильно поступаються іспанським або турецьким за своїм зовнішнім виглядом. Тамтешні плоди можуть істотно поступатися нашим за смаковими якостями. Однак вони милують око і мимоволі привертають увагу покупця.
Тому, якщо на ринках ще можна зустріти різнокаліберний, але смачний місцевий продукт, то в супермаркетах на полицях - лише привізні персики.
"Персики для виробництва ми не вміємо вирощувати. Сезон на півдні України починається і закінчується турецькими персиками і абрикосами. Люди вміють виростити, дати обсяги, один сорт і калібр. Так, якісь вони зеленкуваті і твердуваті, якісь не наші, якісь не ароматні. Але вони кожен день у вас на прилавку. А наші персики зібрали за два тижні, продали за дві копійки - і закінчився сезон. Ось вам і сезон персиків в Україні ", - не без досади констатує керівник проекту" АПК-Інформ: овочі і фрукти" Олександр Хорєв.
Собівартість українських персиків у розпал сезону - 8 гривень. На оптових ринках їх продають по 15-30 гривень. А ось у супермаркетах всюди - турецький, іспанський або грецький продукт. Можливо не дуже смачно, але зате красиво і дорого - по 50 гривень за кіло.
При цьому до кінця сезону ця ціна не знизиться, запевняє Олександр Хорєв. Та й немає у турецьких персиків такого поняття, як "кінець сезону". У них сезон - цілий рік.
Нагадаємо, в Україні, у розпал літнього сезону, вдвічі подорожчали деякі овочі.