В Україні прискореними темпами вимирають пенсіонери: Пенсійний фонд опублікував тривожну статистику

Автор: Марченко Любов

В Україні високими темпами скорочується кількість пенсіонерів. Так, лише за останній рік у нашій країні стало майже на 300 тисяч менше людей похилого віку. При цьому пенсійні виплати літнім українцям, включаючи середню пенсію, зросли. Таку статистику опублікував Пенсійний фонд України.

В Україні прискореними темпами вимирають пенсіонери: Пенсійний фонд опублікував тривожну статистику - today.ua

За рік розмір середньої пенсії в Україні зріс на 482,02 гривні. Наразі він становить 3991,53 гривні або майже 4 тисячі. Середня пенсія зросла на 14%. Водночас підросли й інші пенсійні виплати. Однак у країні дедалі менше претендентів на ці виплати: чисельність пенсіонерів скорочується прискореними темпами.

Таким чином може вийти, що проблема дефіциту Пенсійного фонду, яка переходить із року в рік, вирішиться сама собою. Якщо пенсіонери вимиратимуть такими темпами, то незабаром і жодних дотацій із бюджету для виплати пенсій не знадобиться. В Україні прискореними темпами вимирають пенсіонери: Пенсійний фонд опублікував тривожну статистику Так, на початку січня 2021 року загальна чисельність пенсіонерів в Україні становила 11 130 954 особи. А вже через рік, на початку січня 2022, їхня кількість скоротилася до 10 841 117 осіб. Таким чином, загалом за рік в Україні стало на 289 837 (або майже на 300 тисяч) пенсіонерів менше.

Найвищі середні пенсії платять у трьох регіонах країни: у Києві – 5 474,46 гривень, а також у Донецькій – 5 062,09 та Луганській областях – 4 723,34 гривень.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

При цьому 70% українських пенсіонерів отримують пенсію, нижчу за середню (менше 4000 гривень). А понад 13%-ам від загальної кількості пенсіонерів платять менше 2000 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, 4,7% пенсіонерів одержують щомісячні виплати понад 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, після Нового року в Україні почалася затримка пенсій. Поки що її пов'язують із початком нового фінансового року, а не з економічними причинами.