В Україні стрімко зростає ціна на землю: у Мінагрополітики оприлюднили нову вартість гектара

Автор: Марченко Любов

В Україні стрімко зростає ціна на землю. За 4 місяці, з початку серпня до початку грудня 2021 року, вартість одного гектара зросла у півтора рази. Все відбувається так, як прогнозували аналітики.

В Україні стрімко зростає ціна на землю: у Мінагрополітики оприлюднили нову вартість гектара - today.ua

Про це повідомив голова Мінагрополітики Роман Лещенко під час чергового засідання Земельного штабу.

За словами міністра, нині український ринок землі працює в нормальному режимі. Неузгодженості, які були в законодавстві і спливали при оформленні земельних угод, поступово усуваються. На сьогодні в країні зареєстровано майже 60 тисяч угод купівлі-продажу землі. Внаслідок цих угод понад 150 тисяч гектарів землі отримали нового власника. В Україні стрімко зростає ціна на землю: у Мінагрополітики оприлюднили нову вартість гектара При цьому станом на початок грудня середня вартість одного гектара землі становила майже 40 тисяч гривень, тоді як на початку серпня середня вартість гектара становила лише 26,8 тисячі гривень. Тобто ціна на землю зросла на 49,25% або майже в півтора рази.

Щоправда, аналітики неодноразово акцентували увагу на тому, що середня вартість гектара в Україні вважається некоректною, бо туди включають вартість земель у столичному регіоні, які розташовані поблизу автотрас, і для яких нові власники змінюватимуть цільове призначення.

Популярні зараз

ПриватБанк назвав причину затримки виплати пенсій українців: як отримати гроші

У США оцінили підготовку РФ до ядерного удару по Україні

Українські біженці у Німеччині відмовляються від роботи, - Bild

Названо країни ЄС, які відправлять представників на інавгурацію Путіна

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема, на Київщині зараз вартість одного гектара становить у середньому 240 тисяч гривень. Тому фахівці пропонують виводити таку землю із розрахунку середньої вартості по країні, адже це дуже нагадує розрахунок середньої зарплати, коли мінімалка прибиральниці сумується із зарплатою міністрів та інших високопосадовців.

Нагадаємо, в Україні запровадили податок на продаж земельного паю. Щоправда, якщо протягом року власником землі вчинена лише одна угода, вона не оподатковується. Але вже, починаючи з другої угоди протягом року, слід буде сплачувати податок.