В Україні знизили ціни на важливий продукт

На тлі невпинного подорожчання більшості видів продовольства вельми втішним виглядає факт, коли щось із продуктів дешевшає. Саме так сталося в червні з одним із важливих продуктів, який входить до раціону, мабуть, усіх українців. В Україні істотно здешевшали яйця.

В Україні знизили ціни на важливий продукт - today.ua

Так, на порталі Мінфін порівняли червневу і травневу вартість яєць марки ЯСЕНСВІТ у торгових мережах Auchan, Varus і Novus.

Вийшло, що в травні середня вартість десятка яєць становила 35,94 гривні. Звичайно, в різних супермаркетах ціни були різні, проте вони варіювалися в діапазоні від 35,24 до 39,29 гривні. В Україні знизили ціни на важливий продуктТа вже до середині червня яйця суттєво втратили в ціні. У середньому десяток став дешевше на 7,21 гривні. На 18 червня середня вартість десятка яєць становила 28,73 гривні. Причому розкид за цінами в супермаркетах став набагато меншим: від 28,50 до 28,99.

При цьому вартість соняшникової олії, яки в нинішньому році вважається рекордсменом зі зростання цін, у торгових мережах України не знижується. Навпаки, в червні її ціна стала вищою порівняно із травнем. І це при тому, що на зовнішньому ринку українські експортери знизили ціни на соняшникову олію на 100 і більше доларів на кожній тонні.

Справа в тому, що пропозиція на ринку соняшникової олії зараз набагато вища, ніж попит на цей продукт. Через це трейдери знижують ціни. Але при цьому вартість на цей продукт в Україні на внутрішньому ринку не падає. Очевидно, експортери хочуть за рахунок пересічних українців компенсувати втрати, яких вони зазнали на міжнародних продажах.

ДЖЕРЕЛОhvylya