На ринку стрімко подешевшала українська соняшникова олія

На ринку стрімко подешевшала українська соняшникова олія. Протягом доби експортна ціна на тонну цього продукту обвалилася на 100 і навіть більше доларів.

На ринку стрімко подешевшала українська соняшникова олія - today.ua

До такого обвалу цін призвело зниження попиту на соняшникову олію на зовнішньому ринку. Так, українські експортери соняшникової олії просили 17 червня не більше 1140-1170 доларів за тонну. При цьому ще днем раніше, 16 червня, тонну української олії пропонували за 1230-1250 доларів. Навіть більше, говорять, що до вечора 17 червня продавці ще збили ціну - до 1060-1070 доларів.

Такий "цінопад" обумовлений тим, що ринок соняшникової олії переповнений товаром, через це продавці змушені збивати ціну, щоби хоч якось збути свій товар. Причому зниження ціни йде суттєве. Так, ще у березні 2021 соняшникову олію за ціною 1700 доларів за тонну в експортерів "відривали з руками". На ринку стрімко подешевшала українська соняшникова олія Однак тепер ціни на ринку падають через те, що пропозиція значно перевищила попит. Продавці змушені скидати вартість свого товару, щоб хоч якось його продати.

У травні-на початку червня на зовнішній ринок вийшло багато продавців, які й збили високу ціну.  Очевидно, вони притримували свій товар, не знаючи, які будуть види на врожай соняшника. А тепер масово рушили його збувати.

При цьому в Україні, на внутрішньому ринку спостерігається зворотна тенденція. Ціна на соняшникову олію не падає, а навпаки - зростає. Так, вже у червні вартість цього продукту в роздрібній мережі зросла на величину від однієї до семи гривень. Очевидно, продавці хочуть таким чином компенсувати свої втрати на зовнішньому ринку. Звичайно, ніякими ринковими умовами це вже не пояснити. Радше - продавці спекулятивно завищують ціни, користуючись тим, що внутрішній споживач нікуди не подінеться і все одно заплатить за товар будь-які гроші.

ДЖЕРЕЛОelevatorist