В Україні встановлять граничну націнку на бензин і ДТ для АЗС

В Україні хочуть ввести державне регулювання цін на пальне до завершення карантину, пов'язаного з пандемією коронавірусу. Мінекономіки наполягає на тому, що мережам АЗС потрібно обмежити торговельну націнку, не дозволяючи підвищувати її понад встановлену норму.

В Україні встановлять граничну націнку на бензин і ДТ для АЗС - today.ua

Останнім часом в Україні невпинно зростають ціни на паливо. При цьому вони ніяк не співвідносяться із вартістю нафтопродуктів на світовому ринку і ростуть незалежно від того, як складається ситуація там. У Мінекономіки розраховують, що ситуація зміниться з прийняттям відповідної постанови, яка дозволить державі регулювати ціни на паливо і не дати їх безконтрольно підвищувати.

Зокрема, цією постановою пропонують встановити граничний рівень торговельної націнки на літр бензину у розмірі 5 гривень, а на літр дизпалива - 7 гривень від вихідної ціни.

В Україні встановлять граничну націнку на бензин і ДТ для АЗС За вихідну ціну буде братися середня ціна палива за даними міжнародного інформагентства Platts CIF NWE за попередній календарний місяць/декаду, включаючи митні платежі (акцизний податок та податок на додану вартість), говориться в проекті постанови.

Таким чином, державне регулювання ціни на паливо зробить його більш доступним для населення, і не дозволить спекулянтам підвищувати його вартість до нескінченності.

Здійснення розрахунків вихідної вартості разом із вартістю націнки хочуть покласти на держкомпанію "Нафтогаз України", яка буде до 3 числа кожного місяця надавати розрахункові дані в Мінекономіки. А Мінекономіки, у свою чергу, вже буде публікувати на своєму сайті середні дані до 5 числа кожного місяця.

При цьому Кабмін зобов'язав мережі АЗС інформувати споживачів щодо майбутнього підвищення цін на пальне не пізніше ніж за 20 днів до цього підвищення.

ДЖЕРЕЛОfinance