АЗС підняли ціни на паливо всупереч постанові Кабміну

Ціни на пальне знову зросли: вчора, 12 травня, мережі українських АЗС дружно підняли вартість пального. Це при тому, що саме вчора вступила в дію постанова Кабміну, яка забороняє заправникам піднімати ціну на свою продукцію більш ніж на 1% без попереднього оголошення такого підвищення.

АЗС підняли ціни на паливо всупереч постанові Кабміну - today.ua

Причому АЗС зобов'язана повідомляти щодо майбутнього підвищення цін на пальне не пізніше, ніж за 20 днів до цього підвищення. Однак заправники відкрито проігнорували цю постанову, і підняли ціни на нього.

При цьому деякі АЗС підняли ціни не на 1 і навіть не на 2, а відразу на 3% і більше. Хоча дехто усе ж "вписався" в постанову, піднявши вартість літра не більше ніж на 1%. АЗС підняли ціни на паливо всупереч постанові Кабміну

Так, середня вартість літра пального по країні стала такою:

  • бензин марки А-92 виріс в ціні до 28,33 гривні (+24 копійки);
  • бензин марки А-95 тепер коштує 29,34 гривні (+24 копійки);
  • дизпаливо (ДТ) - 28,29 гривні (ціна залишилася такою ж, як 11 травня).

При цьому мережі ОККО і WOG підняли ціни на обидві марки бензину відразу на 1 гривню: А-92 - до 30,99 і А-95 - до 31,99 гривні.

Ще відчутніше бензин подорожчав на заправках мережі Маркет. Там ціни на паливо зросли на 1,2 гривні. На заправках мережі БРСМ-Нафта і UPG паливо стало дорожче на 20 копійок. На заправках Chipo ціна на пальне зросла на 28-50 копійок. На АЗС мережі Motto паливо стало дорожче на 8-12 копійок.

Нагадаємо, ціни на паливо продовжують рости практично безупинно. Так, ще в останніх числах квітня бензин марки А-92 коштував у середньому 27,77 гривні за літр, а бензин А-95 - 28,65 гривні.

ДЖЕРЕЛОenkorr