В Україні зростає ціна на землю під забудову. Особливо відчутний цей приріст ціни в передмістях Києва. В радіусі 20 кілометрів від столиці ціна на землю під забудову вже виросла на 15-18%. А за підсумками 2021 року її зростання цілком може скласти 20%.
Такі дані наводить Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України.
Згідно з даними ріелторів, найбільшим попитом користуються ділянки площею близько 10-15 соток з підведеними комунікаціями і розташовані поруч із зонами відпочинку (лісом або водоймою). Такі ділянки під забудову хочуть більше 60% покупців.
Ринок землі під забудову доволі жвавий. Причому він явно йде на підйом. Щомісяця кількість охочих придбати землю під забудову приростає на 3-5%. Причому зниження попиту не передбачається, ринок демонструє стабільний приріст.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ймовірно до кінця року кількість покупців буде на 15% більше реальної кількості виставлених на продаж ділянок", - говорить президент АСНУ Юрій Піта.
Причому, як кажуть експерти, понад 70% усіх покупок відбуваються з метою вкладення капіталу. Не бачачи надійніших об'єктів для збереження своїх заощаджень, люди інвестують у землю.
"Через економічну невизначеність, можливий новий локдаун, до кінця року кількість інвестиційних угод може зрости ще на 5-10%. Громадяни будуть намагатися убезпечити себе від економічної непрогнозованості, вкладаючи кошти саме в нерухомість, адже немає інших рівнозначних ринків для інвестицій, які б гарантували не лише збереження стану, а й можливий прибуток ", - пояснює президент АСНУ.
При цьому, за прогнозами Юрія Піти, ціна на землю під забудову вже за кілька днів має досягти свого максимуму і хоча б на якийсь час стабілізуватися. Він прогнозує, що вже до кінця 2021 року вона має досягти пікових значень, а в першій половині 2022 залишатися стабільною. На думку експерта, це стане можливим завдяки тому, що попит і пропозиція на цьому ринку прийдуть у рівновагу. Все-таки фінансові можливості покупців не безмежні.
До того ж, не виключено, що з часом спектр можливого вкладення інвестицій стане ширшим і не буде обмежуватися тільки нерухомістю.
При цьому ріелтори відзначають, що попит на землю під забудову не в усіх містах демонструє ті ж тенденції, що в столиці.
Так, наприклад, у Дніпрі спостерігається протилежна картина. Там у першому півріччі 2021 попит на землю під приватну забудову не відрізнявся активністю і був на 30% нижчий за пропозицію. А ось у Хмельницькому спостерігається та ж тенденція, що і в столиці: там за два роки попит на землю під забудову виріс на 60%.
Нагадаємо, в Україні зростає вартість орендижитла. Вже найближчим часом вона може вирости майже на третину.