В Україні з'являться цифрові гроші та зникнуть платіжні карти

В Україні з'являться цифрові гроші. Крім того, банки в нашій країні позбавляються монополії на випуск платіжних карт, а також на видачу готівки та грошові перекази. Всі ці нововведення містить закон "Про платіжні послуги", який підписав президент Володимир Зеленський.

В Україні з'являться цифрові гроші та зникнуть платіжні карти  - today.ua

Що потрібно знати про українські цифрові гроші

В Україні з'явиться новий вид грошей - цифрові. Відразу зауважимо: не слід плутати їх із криптовалютою. Природа цих грошей абсолютно різна.

По-перше, монополію на випуск цих грошей буде мати лише Нацбанк України. По-друге, це буде та ж гривня, але тільки не паперова, а електронна. Українцям можна буде створювати електронні гаманці для зберігання таких цифрових грошей. В Україні з'являться цифрові гроші та зникнуть платіжні карти

Монополія банків на багато фінансових операцій зруйнована

Тепер не тільки банки матимуть право на випуск платіжних карт, видачу готівки, грошові перекази та інші фінансові операції. Отримають на це право й інші оператори фінансового ринку, яким видадуть ліцензію на такі види діяльності.

Зокрема, випускати карти зможуть і поштові відділення або кредитні спілки. Кожна з фінустанов отримає ліцензію на якісь окремі види діяльності. При цьому повний спектр фінансових послуг, як і раніше, можна буде отримати тільки в банках.

Посилять контроль за виконанням ліцензій

Всі компанії, які отримають право на надання фінансових послуг, будуть ретельно контролювати. Вони будуть зобов'язані заздалегідь давати своїм клієнтам вичерпну інформацію щодо прихованих комісій і штрафів.

Є ще й інші доволі жорсткі умови. Наприклад, якщо з вини надавача послуги переплутають переказ, то компенсувати всі понесені втрати повинна буде саме фінансова організація, з вини якої все сталося.

Нагадаємо, тим часом головна криптовалюта, біткоїн, знову почала активно рости. В останній день липня він піднявся вище позначки у 42 тисячі доларів. А до кінця нинішнього року біткоїну пророкують зростання понад 66 тисяч.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel