В Україні підвищать податки та скоротять зарплати і пенсії вже восени

Автор: Марченко Любов

За прогнозами Всесвітнього банку, у 2022 році ВВП України скоротиться на 45% порівняно із показником 2021 року. При цьому через зупинення та неповне завантаження сотень підприємств, а також через податкові преференції для ФОПів, різко скоротяться бюджетні надходження. Щоб утримати країну на плаву, уряду доведеться йти на безпрецедентні заходи: підвищувати податки на все та скорочувати бюджетні витрати, включаючи, можливо, захищені статті бюджету – зарплати, соцвиплати, пенсії.

В Україні підвищать податки та скоротять зарплати і пенсії вже восени - today.ua

Про це розповів у інтерв'ю виданню The Economist Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Прогнози українського Мінфіну щодо падіння ВВП за 2022 рік майже співпадають із прогнозами Всесвітнього банку, каже Марченко: ВБ дає 45%, наш Мінфін – 44%. При цьому сказати, що це буде точно так, не береться ніхто. У цьому питанні дуже багато "якщо". Якщо війна скінчиться швидко і завершиться беззастережною перемогою України, то будуть одні умови. Якщо військові дії продовжаться ще надовго, і події на фронті будуть мінливими, то й в економіці буде зовсім інша ситуація.

І це лише одна площина припущень, а таких – безліч: починаючи від погодних умов і закінчуючи блокадою українських портів, в яких стоять навантажені суховантажі із зерном.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні підвищать податки та скоротять зарплати і пенсії вже восени У таких умовах вже третій місяць поспіль українському уряду вдається виконувати пакет соціальних гарантій бюджету: виплачувати пенсії, субсидії та інші соцвиплати. Крім того, вдається платити зарплати бюджетникам, нехай навіть багатьом в урізаному вигляді. При цьому щомісячний дефіцит фінансів в Україні становить приблизно 5 млрд доларів.

За словами міністра фінансів, для того, щоби перекрити цю величезну фінансову дірку, доводиться вдаватися до різних методів, у тому числі й непопулярних.

Зокрема, уряд робить такі кроки:

  • випуск та продаж військових облігацій;
  • зовнішні запозичення у міжнародних партнерів;
  • друк додаткової грошової маси.

Третє – найболючіше, адже знецінюється національна валюта, але без цього теж ніяк. Однак усі ці методи на осінь можуть вичерпатися, каже міністр. І якщо на той час війна не завершиться, уряду доведеться йти на крайні заходи: тотальне підвищення податків і тотальне скорочення бюджетних видатків.

"Якщо війна триватиме більше, ніж ще три-чотири місяці, знадобляться болючі заходи, зокрема різке підвищення податків і різке скорочення витрат", - зізнається Сергій Марченко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тож, чим швидше закінчиться війна, тим із меншими економічними втратами вийде з неї Україна. У разі тривалої війни українському народу доведеться винести на своїх плечах усі її тяготи. Краще не думати, що чекає в цьому випадку найбільш незахищених громадян, для яких їхні скромні пенсії, соцвиплати і зарплати – єдине джерело існування, якого вони можуть позбутися.

Нагадаємо, багато українців, через різні обставини, зараз не можуть отримати свої пенсії. Вони зможуть отримати свої виплати упродовж трьох років після того, як гроші були нараховані. Проте через три роки ці гроші стають недоступними.

Головне