Названо строк, після якого українці не зможуть забрати свої не отримані пенсії

Українці, які проживають на окупованих територіях, і яким Укрпошта тимчасово не має змоги доставити їхні пенсії, зможуть отримати свої гроші упродовж тривалого періоду. Однак цей період не безкінечний.

Названо строк, після якого українці не зможуть забрати свої не отримані пенсії - today.ua

У ПФУ роз'яснили, яким чином жителі тимчасово окупованих територій зможуть отримати свої пенсії, і скільки часу їм на це відведено.

Отже, за словами начальниці головного управління ПФУ в Луганській області Ольги Шарунової, Укрпошта щомісяця по завершенню періоду виплати пенсій, звітує щодо невиплачених коштів і громадян, які їх не отримали.

Таким чином формують додаткові відомості, в які вносяться дані про тих, хто не отримав пенсію. На основі цих відомостей можна отримати попередню виплату разом із пенсією наступного місяця.

"Якщо і за додатковими відомостями людина не отримала гроші, вони зараховуються ще на наступний місяць. Тобто кожного наступного місяця громадянин може отримати всі свої кошти. Так продовжується протягом 6 місяців", — пояснила чиновниця.

Але навіть через півроку ці гроші не пропадуть, їх можна буде отримати. В цьому випадку пенсіонер повинен буде звернутись до ПФУ, і упродовж півроку йому виплатять усе, що заборгували.

Названо строк, після якого українці не зможуть забрати свої не отримані пенсії

Втім, навіть якщо гроші не отримувались пенсіонером більше року, він також матиме змогу забрати те, що накопичилось. Але цей строк, упродовж якого за пенсіонером зберігається право забрати свою пенсію, не безкінечний. Він обмежується трьома роками. Якщо громадянин не звернеться по свою пенсію упродовж трьох років, то заборгованих виплат він не отримає.

Втім, за три роки може немало статись. Можуть цей строк подовжити, можуть придумати новий механізм виплати пенсій, і зрештою може взагалі не бути грошей навіть на поточні пенсії (про таке краще не думати). Але краще долю не випробовувати і забрати свої кровні, як тільки випаде така нагода.

До речі, пенсіонери з окупованих територій, які отримували свої виплати через Укрпошту, мають змогу забрати їх в Ощадбанку.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua