В Україні споживачів підключатимуть до Нафтогазу без їхньої ініціативи

Компанія Нафтогаз буде забирати деяких споживачів до себе автоматично. Для цього не потрібна навіть заява від них. Таке рішення прийняла НКРЕКП. Воно вступить в силу з 1 серпня.

В Україні споживачів підключатимуть до Нафтогазу без їхньої ініціативи - today.ua

Йдеться не про побутових споживачів, а про підприємства ТКЕ, які виробляють теплову енергію. Якщо вони з якоїсь причини залишаться без свого постачальника газу, їх тут же автоматично переводять на поставки від Нафтогазу, як від постачальника останньої надії (ПОН).

При цьому НКРЕКП мотивує своє рішення виключно турботою про споживачів послуг підприємств ТКЕ, які в жодному разі не повинні залишатися без тепла. Отже, будь-яке рішення регулятора продиктоване виключно турботою про людину. В Україні споживачів підключатимуть до Нафтогазу без їхньої ініціативи

"Це дуже важливе рішення, яке спрямоване на захист прав споживачів. Після його прийняття всі споживачі завжди будуть забезпечені теплом, навіть якщо підприємства теплокомуненерго з якоїсь причини (немає постачальника газу і т.п.) не отримуватимуть природний газ, то автоматично його постачальником стає державна НАК "Нафтогаз України", - роз'яснив мотиви такого рішення НКРЕКП її очільник Валерій Тарасюк.

Однак при цьому залишається не з'ясованим, за яким тарифом ПОН в особі Нафтогазу буде відпускати блакитне паливо "осиротілому" підприємству ТКЕ. І чи не буде це такий тариф, як для побутових споживачів, які беруть у Нафтогазу ресурс теж як у ПОНа? Якщо так, то тоді вартість гігакалорії у таких теплокомуненерго буде "золотою".

Нагадаємо, липневий тариф на газ, який Нафтогаз відпускає на умовах ПОНа, становить 11,05 гривні за кубометр (а червневий був іще вищим), тоді як тариф для "рідних" клієнтів Нафтогазу дорівнює 7,96.

ДЖЕРЕЛОhvylya