Нафтогаз знизив тариф на газ для частини своїх споживачів: хто зможе платити менше

Компанія Нафтогаз скасувала в липні місячний тариф на газ і знизила тариф для частини своїх споживачів. Однак більшість її клієнтів, як і раніше, будуть залишатися на фіксованому річному тарифі.

Нафтогаз знизив тариф на газ для частини своїх споживачів: хто зможе платити менше - today.ua

Компанія Нафтогаз прийняла рішення тимчасово відмовитися від місячного тарифного плану, який абсолютно не вигідний споживачам, і в якому, відповідно, немає ніякого сенсу.

"Відповідно у липні ГК« Нафтогаз України »пропонує своїм комерційним клієнтам єдину ціну - 7,96 грн за куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки) в рамках річного тарифного плану "Фіксований", яка є однією з найнижчих на ринку", - пише прес-служба Нафтогазу.

При цьому також у повідомленні наголошують, що клієнти, які перейшли на річний тариф ще в минулому році, будуть отримувати свій газ за ціною, яка закріплена в договорі, і лише після закінчення його терміну перейдуть на новий річний тариф "Фіксований" - по 7,96.

При цьому компанія Нафтогаз, як і раніше, обіцяє приємно здивувати своїх клієнтів сезонними пропозиціями. Правда, поки їх немає і, судячи з цін на європейському ринку, навряд чи Нафтогазу вдасться сформувати для своїх клієнтів привабливий сезонний тариф на газ. Тим більше, що літо наближається до зеніту, і скоро традиційний сезон дешевого газу (який в цьому році так і не настав) піде на спад. Нафтогаз знизив тариф на газ для частини своїх споживачів: хто зможе платити менше

Кого Нафтогаз порадував зниженням тарифу на газ

І все ж, для однієї категорії своїх споживачів компанія Нафтогаз знизила тариф на газ. Йдеться про споживачів, для яких Нафтогаз є постачальником останньої надії (ПОН). У липні для таких споживачів Нафтогаз буде відпускати газ по 11,05 гривні. Це нижче, ніж червнева ціна, яка становила 11,59, проте істотно вище того тарифу, за яким Нафтогаз відпускає ресурс для своїх постійних клієнтів.

Нині Нафтогаз обслуговує як ПОН понад 600 тисяч домогосподарств з Донецької, Херсонської, Полтавської, Житомирської, Запорізької ы Тернопільської областей. У розряд невдах, які змушені купувати газ за такою ціною, потрапили абоненти тих облгазів, які не змогли конкурувати на ринку газу і, з тих чи інших причин, зійшли з дистанції.

При цьому в Нафтогазі підкреслили, що не вони встановлюють тариф для цих споживачів. Тариф, за яким обслуговуються клієнти у ПОН, встановлюється НКРЕКУ.

У Нафтогазі також не втомлюються повторювати, що всі такі "осиротілі" клієнти можуть подати заявку щодо приєднання до їхньої компанії і влитися в ряди законних клієнтів Нафтогазу. Тоді і для них стане доступним газ по 7,96.

Нагадаємо, в Нафтогазі розповіли, до кого звертатись у випадку, якщо місцева ГРС подає некоректні обсяги споживання газу. Окрім, як із самою ГРС, це питання не вдасться вирішити ні з ким.

ДЖЕРЕЛОgas.ua