В Україні відмовилися від значного підвищення пенсій і зарплат у наступному році

В Україні у наступному році майже не зростуть пенсії і зарплати. Уряд також не планує збільшувати витрати на субсидії. Загалом, бюджет 2022 року обіцяє бути менш соціально орієнтованим, ніж бюджет нинішнього року. Хоча і державний кошторис на 2021 рік великою щедрістю не відрізняється.

В Україні відмовилися від значного підвищення пенсій і зарплат у наступному році - today.ua

За прогнозами оптимістів із Мінфіну, ціни в наступному році виростуть на 6,2%. При цьому песимісти переконані, що вони виростуть ще вище - на 7,2%. Однак при цьому мінімальну зарплату піднімуть лише на 3%, що відповідає 200 гривням.

Не густо додадуть і до мінімальних пенсій. У липні наступного року володарів мінімальних пенсій очікує збільшення в розмірі 93 гривень. А під завісу року, у грудні, обіцяють додати ще 66. Таким чином, за рік мінімальна пенсія зросте лише на 159 гривень.

Правда, в березні ще очікується традиційна березнева індексація пенсій. Вона буде для всіх різною - залежно від розміру пенсії. В Україні відмовилися від значного підвищення пенсій і зарплат у наступному році Отже, уряд не планує щедрих надбавок до зарплат і пенсій у 2022 році. Не будуть також закладати додаткові суми на соціальну допомогу і субсидії. Таким чином, в Україні майже заморозять виплати громадянам, але при цьому тарифи на комуналку будуть рости.

Адже в Європі ціна на газ вже перетнула поріг у 1000 доларів і впевнено освоює чотиризначні розряди. Тож навряд чи нашому уряду вдасться стримувати всі тарифи.

Експерти кажуть, що такі цифри закладені в бюджет 2022 року під тиском МВФ. Міжнародний валютний фонд не дасть Україні черговий кредитний транш при високому бюджетному дефіциті. Тому уряд буде всіляко стримувати підвищення соціальних стандартів, щоб отримати гроші МВФ. А вони нам у наступному році дуже знадобляться, тому що такого подарунка, як Україна та всі інші країни-члени МВФ отримали від фонду в нинішньому році, вже більше не передбачається.

Нагадаємо, опозиція вимагає, щоби за гроші, виділені МВФ в рамках глобальної ініціативи, виплатили 13-ту пенсію всім, у кого розмір пенсії менше середнього.

ДЖЕРЕЛОaspi