В Україні масово вимирають бджоли: ціни на мед будуть рости

Автор: Марченко Любов

В Україні будуть зростати ціни на мед. Власне, вони вже виросли, проте фахівці говорять, що нинішні ціни - не граничні, і вони будуть підніматися вище.

В Україні масово вимирають бджоли: ціни на мед будуть рости - today.ua

Одна з головних причин зростання цін на мед - несприятливі погодні умови, які спостерігалися навесні і влітку цього року. Весна видалася пізньою, холодною і дощовою, що не сприяло активному лету бджіл та активному медозбору. Хоча саме травневий мед, зібраний на квітучих весняних травах, вважається найбільш цінним.

Влітку посуха знищила або ослабила значну частину медоносних культур, через що збір меду скоротився у порівнянні з попередніми роками на 30-40%.

Ще одна причина, яка призвела до скорочення медозбору - масове вимирання бджіл. Комахи програють у боротьбі з хімізацією аграрного сектору. Рясна обробка полів пестицидами та іншими препаратами для росту і захисту рослин стає згубною для бджіл. Комахи сідають на оброблені рослини і труяться. Причому, керівники агропідприємств не завжди заздалегідь сповіщають пасічників про підготовку до хімобробки полів. В Україні масово вимирають бджоли: ціни на мед будуть рости На вартість меду впливає також подорожчання інвентарю і бджолопакетів, які використовуються бджолярами.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Саме ці три чинники найбільше формують на ціну на мед. І всі вони зараз грають на підвищення цієї ціни.

"В Україні мед завжди вважався відносно доступним продуктом для гаманців громадян, проте цьогоріч ціни істотно зросли. В середньому підвищення склало від 25 до 100 гривень за кілограм залежно від сорту. Наприклад, якщо в минулому році роздрібна ціна меду із соняшнику становила 100 гривень за кілограм, то зараз він коштує 125-150 гривень за кілограм ", - говорить аналітик ринку Богдан Слуцький.

Таким чином, із продукту, доступного широкому колу українських громадян, мед перетворюється на делікатес, який буде по кишені лише небагатьом. А тим часом мед - це незамінне джерело вітамінів, джерело здоров'я і життєвої сили, яке перевірене тисячоліттями.

Чим корисний мед для організму?

Мед містить понад 400 компонентів, кожен з яких відіграє свою роль в профілактиці та лікуванні різних захворювань, також у зміцненні імунної системи людини. В Україні масово вимирають бджоли: ціни на мед будуть рости Він має антибактеріальну, бактерицидну, протизапальну і протиалергічну дію. Він корисний як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Мед допомагає боротися із захворюваннями серцево-судинної системи, нирок, печінки, жовчних шляхів, шлунково-кишкового тракту. Його також застосовують для лікування опіків і ран.

Крім того, мед є потужним косметичним засобом. Він підвищує тонус шкіри та її пружність, усуває сухість і лущення, а також дрібні запальні процеси на шкірному покриві.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що буде, якщо на Землі зникнуть усі бджоли?

Буде катастрофа глобального масштабу. Ще Альберт Ейнштейн говорив, що, якщо зникнуть бджоли, то людство після цього проіснує не більше чотирьох років. Адже саме ці комахи-трудівниці запилюють до 75% усіх сільськогосподарських культур. А отже, зі зникненням бджіл різко піде на спад врожайність сільгоспкультур, і на Землі почнеться масовий голод. Першими пропадуть яблука, вишні, сливи, огірки, помідори, кава, какао і безліч інших фруктових та овочевих культур, які плодоносять завдяки запиленню.

Нагадаємо, тим часом, в Україні з'явилося багато фальсифікованого меду. Деякі недобросовісні продавці навіть додають у нього вапно, щоби продукт вийшов густішим.