В Україні зарплата чоловіків у середньому на 18% вище від зарплати жінок, які працюють на аналогічних посадах. Та оскільки наша країна приєдналася до міжнародних ініціатив зі скорочення гендерної нерівності в системі оплати праці, то цей розрив поступово скорочуватимуть і до 2023 року його ліквідують.
Відповідний проект Національної стратегії вже розроблений в Мінекономіки. Крім самої стратегії, вже є в проекті План заходів щодо реалізації цієї стратегії, повідомляє прес-служба Мінекономіки.
Ці проекти документів спочатку передадуть на розгляд до профільних міністерств, а потім винесуть на обговорення громадськості.
Для України ця проблема далеко не умоглядна. Адже, незважаючи на декларовану гендерну рівність, українське суспільство все ще дотримується деяких патріархальних стереотипів. Один із них - нерівність у зарплатах чоловіків і жінок. Чоловіка традиційно вважають главою сім'ї і годувальником. А отже, і платити йому належить більше.
Статистика говорить про розрив у 18%. Тобто, жінки отримують лише 82% від тієї зарплати, яку платять чоловікам. Можливо, на це, як і дотепер, заплющували б очі, якби Україна не приєдналася до двох міжнародних ініціатив, що стосуються нерівності в оплаті праці чоловіків і жінок: "Партнерства заради миру Біарріц" і Міжнародної коаліції з рівної оплати праці.
До речі, заходи, спрямовані на подолання гендерної нерівності в зарплаті, містяться і в законопроекті "Про рівну винагороду за рівноцінну працю", який зараз розробляється в Мінекономіки.
Законопроект буде направлений на усунення таких проблем:
- недостатній рівень мінімальної заробітної плати;
- занижений розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та низька заробітна плата в галузях бюджетної сфери, де переважну частину працівників становлять жінки;
- значні диспропорції в оплаті праці чоловіків і жінок, а також звичайних працівників і ТОП-менеджменту підприємств.
Нагадаємо, в Україні стрімко зростає середня зарплата. Її розмір вже перевищив 14 000 гривень.