Депутати хочуть змінити правила виплати допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців. При цьому загальна сума, передбачена для виплат, не зміниться. А ось коло осіб, які мають право на отримання такої допомоги, стане ширшим.
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9117, який містить такі зміни.
На сьогодні в Україні діє закон, яким передбачено виплату одноразової грошової допомоги близьким загиблого військовослужбовця. Сума цієї виплати становить 15 мільйонів гривень. Її порівну розподіляють між усіма членами сім'ї загиблого.
Щодо членів сім'ї, то тут немає чітких критеріїв, кого можна віднести до цієї категорії. Закон дає лише загальний перелік осіб, які можуть претендувати на отримання такої допомоги.
Популярні зараз
В Україні ціни на картоплю стрімко пішли вгору: що спричинило такий стрибок
Нацбанк повідомив про стрімке підвищення цін в Україні: названо причини
"КСУ встановив, що членами сім'ї є дружина, батьки, діти (свої чи дружини або усиновлені). Інший варіант, за яким визначають належність до кола сім'ї, це люди, які постійно проживали з військовослужбовцем та вели спільний побут, а також близькі родичі ( брати, сестри, онуки, дід, баба), а також сестри та брати дружини, неповнорідні брати та сестри, вітчим, мачуха, опікуни, пасинки, падчерки, піклувальники", - йдеться у роз'ясненні військового адвоката.
Крім того, право на таку виплату мають люди, яких утримував загиблий, якщо в них немає свого доходу, або якщо їхній дохід нижчий за прожитковий мінімум.
Але, як не парадоксально, до цього списку не входять повнолітні діти загиблого. Хоча саме вони й мають бути серед перших претендентів на отримання грошей за загиблого батька або матір.
Тому депутати вирішили виправити це становище та внесли виправлення, які дозволять дорослим дітям також претендувати на виплати за загиблих батьків.
Крім того, депутати також хочуть надати дорослим дітям загиблих військовослужбовців право на пільги, передбачені законом "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей".
Нагадаємо, військовослужбовцям можуть повернути щомісячну доплату у розмірі 30 тисяч гривень. Законопроект, який містить таку норму, вже внесено на розгляд парламенту.