Військовослужбовцям обіцяють повернути щомісячну 30-тисячну доплату до зарплати

В Україні мають намір повернути додаткову грошову винагороду військовим у розмірі 30 тисяч. Раніше таку надбавку отримували усі військовослужбовці. Але тепер 30-тисячна доплата до зарплати належить лише тим військовим, які виконують бойові завдання. Але найближчим часом виплати можуть повернути.

Військовослужбовцям обіцяють повернути щомісячну 30-тисячну доплату до зарплати - today.ua

Відновлення додаткової виплати всім військовослужбовцям передбачено законопроектом №9071, зареєстрованим у Верховній Раді.

Автори законопроекту пропонують повернути доплати до зарплати не лише всім службовцям ЗСУ, а й поліцейським та рятувальникам, які несуть службу в тилу.

"Основним завданням цього законопроекту є забезпечення високої мотивації та належного рівня оплати праці осіб, які виконують обов'язок щодо захисту Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України", — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Доплати тиловим військовим скасували з лютого 2023 року

До цього 30-тисячну щомісячну доплату до зарплати отримували всі військовослужбовці, за винятком тих, які брали участь у боях безпосередньо на лінії зіткнення. Тим, хто воював на "нулі", виплачували по 100 тисяч гривень на місяць пропорційно до кількості днів, які вони провели на передовій. Цю виплату бійцям залишили.

Військовослужбовцям обіцяють повернути щомісячну 30-тисячну доплату до зарплати

А ось доплату у розмірі 30 тисяч залишили тільки для тих, хто виконує бойові завдання, а всім тиловикам цю доплату скасували. Водночас, усім військовим підвищили обов'язкову зарплату, яка залежить від військового звання та посади. Таким чином, тепер мінімальна зарплата у ЗСУ становить 20 100 гривень замість колишніх 13 тисяч. Однак, таке підвищення на 7 тисяч не може компенсувати втрати 30-тисячної доплати.

Це було хибним кроком, вважають ініціатори законопроекту. В армії негативно сприйняли зниження виплат. На думку авторів законопроекту, зниження зарплат підірвало довіру військових до влади. До того ж, воно деморалізує військовослужбовців та підриває обороноздатність держави. Тому всім військовослужбовцям потрібно негайно повернути колишні виплати.

Щоправда, поки невідомо, де братимуть гроші на підвищення зарплат військовим у разі, якщо Рада проголосує за цей законопроект. Раніше пропонувалося підвищити виплати військовим за рахунок обмеження виплат іншим бюджетникам.

Однак зараз уряд подав до парламенту законопроект про збільшення бюджетних видатків на ЗСУ одразу на півтрильйона гривень. Можливо, у цій сумі знайдуться гроші для підвищення зарплат військовим.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live