В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу: в країні доведеться замінити всі лічильники

Автор: Марченко Любов

В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу. Його будуть обліковувати не в кубометрах, як тепер, а в кіловат-годинах. Така система обліку справедливіша, вважають фахівці. Однак це вимагатиме заміни всіх газових лічильників у країні. При цьому нові прилади обліку коштують десятки тисяч гривень, і навряд чи облгази встановлюватимуть їх власним коштом.

В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу: в країні доведеться замінити всі лічильники - today.ua

Зміна системи обліку газу прописана у законі, ухваленому Верховною Радою 2 листопада 2021 року. Цей новий закон допоможе адаптувати облік споживання газу в Україні під європейську систему. В Європі вже давно споживання рахують не в кубометрах, як у нас, а в енергетичних одиницях. Різниця в системах обліку створює певні труднощі при реверсі газу з Європи до України та відборі газу Європою з українських ПСГ (підземних сховищ газу). Приведення до єдиної системи обліку сприятиме інтеграції нашої газотранспортної системи з європейською.

Вже з травня 2022 року Україна має намір перейти на нову систему обліку.

Це також має покласти край скаргам споживачів на неякісний та "некалорійний" газ, який нібито подають їм трубами. Обсяг поданого палива справді не завжди відображає реальну картину його витрати. Адже газ можна подавати під різним тиском, і, відповідно, енергоефективність одного й того ж об'єму буде зовсім різною. В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу: в країні доведеться замінити всі лічильники При цьому всі газові лічильники в Україні "заточені" під облік у кубометрах. Проте вже розроблено систему приведення показань у кубометрах d кіловат-години. Та рано чи пізно все одно всіх споживачів доведеться переводити на нові прилади обліку газу.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Незважаючи на те, що перехід заплановано на 1 травня 2022 року, експерти вважають, що він не буде різким. Спочатку, очевидно, переведуть усіх великих споживачів на кшталт теплокомуненерго. А потім настане час і мешканців багатоквартирних будинків.

При цьому на сьогодні в Україні поки що немає у продажу газових лічильників, які могли би враховувати споживання у кіловат-годинах. Очевидно, їх доведеться або закуповувати за кордоном, або налагоджувати власне виробництво в країні. Причому встановлення такого лічильника – "задоволення" не з дешевих.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, такі лічильники коштують набагато дорожче тих, якими українці користуються зараз. Ціна одного такого приладу обліку може становити 20-25 тисяч гривень. Навряд чи облгази будуть готові встановити у кожну квартиру такий лічильник власним коштом.

Нагадаємо, український парламент уже неодноразово переносив остаточну дату, до якої в усіх споживачів мають бути встановлені газові лічильники. Остання дата – 1 січня 2023 року. Очевидно тим, у кого поки що лічильників немає, вже й немає сенсу встановлювати старі лічильники, а доведеться купувати відразу нові.