У Міненерго вирішили, що робити зі споживачами, в яких не встановлені газові лічильники

В Україні вже кілька разів переносили остаточний термін встановлення газових лічильників. Чергова "остання" дата призначена на 1 січня 2023. Втім, в уряді кажуть, що цю дату точно пересувати не будуть: лічильники змусять встановити в кожному будинку. А для тих, у кого приладу обліку газу не буде ще й на 1 січня 2023, передбачено жорстке покарання.

У Міненерго вирішили, що робити зі споживачами, в яких не встановлені газові лічильники - today.ua

Всім, у кого на цю дату на буде встановлений газовий лічильник, припинять постачання газу в квартири. Саме так уряд має намір боротися з тими, хто не хоче вести облік використаного енергоресурсу.

В уряді сподівалися, що людей змусить до встановлення лічильників підвищення норм споживання газу. Поки норми були низькими, квартирам без лічильників було вигідно користуватися необлікованим газом. Його можна було спалити набагато більше і при цьому заплатити за невисокими нормам. У Міненерго вирішили, що робити зі споживачами, в яких не встановлені газові лічильники Однак згодом їх підвищили і вигідніше стало мати в будинку лічильник газу, ніж не мати його. Але при цьому все одно багато громадян не квапляться встановлювати прилади обліку газу.

Тому в уряді вирішили вдатися до кардинальних заходів. З 1 січня 2023 припинять подачу газу в усі квартири, де немає газового лічильника.

Причому встановити лічильник зобов'яжуть усіх - навіть тих споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі. Згідно з підрахунками уряду, нині в Україні налічується понад два мільйони таких домогосподарств. Причому, в половині з них поки немає газових лічильників.

Нагадаємо, з серпня зросли тарифи на газ для абонентів, які користуються місячними тарифними планами. Для тих, хто користується річним фіксованим тарифом, ціна на газ не зміниться.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua