Today.ua

В Україні буде знижуватися ціна на цукор

Уряд має намір найближчим часом вжити заходів до зниження ціни на цукор в Україні. З цією метою в нашу країну мають намір імпортувати 110 тисяч тонн цього продукту. Крім цього, уряд також хоче ввезти в Україну 50 тисяч тонн цукру-сирцю для виробництва власного цукру.

За підрахунками фахівців, у нинішньому маркетинговому році (з вересня 2020 по серпень 2021) українці сумарно споживуть 1,2 мільйона тонн цукру. Разом із тим, обсяг власного цукрового виробництва склав не більше 1,1 мільйона тон. Тобто, фактично країні бракує 100 тисяч тонн. Однак за нормативами обов'язково ще має бути створений перехідний запас цукру, який перейде з одного сезону на інший. Він повинен бути не менше 250 тисяч тонн.

При цьому за лютий-березень 2021 Україна вже імпортувала 40 тисяч тонн цукру. Цей імпорт здійснювався з нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

Крім того, наш уряд також має намір імпортувати 50 тисяч тонн цукру-сирцю, щоби частково завантажити власне виробництво. За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тараса Висоцького, собівартість цукру, виробленого в Україні з імпортної сировини, становитиме близько 20 гривень за кілограм. Це також буде сприяти зниженню ціни на цукор, вважає чиновник.

"Тим часом у парламенті розглядається можливість тимчасового обнулення імпортних мит на ввезення цукру білого в Україну, що також буде сприяти насиченню внутрішнього ринку цукром", - говорить Тарас Висоцький.

Таким чином, з огляду на прогнозований дефіцит цукру до кінця маркетингового року (до закінчення серпня) і створення перехідних залишків, Україна ще має намір імпортувати 110 тисяч тонн цукру - з нульовою ставкою мита на імпорт.

При цьому слід пам'ятати, що Україна у 2020-2021 році скоротила власне виробництво цукру майже на третину, а через нестачу цього продукту на внутрішньому ринку ціна на цукор зросла в півтора-два рази. Отже, ми скоротили своє виробництво, щоб тепер іноземні виробники могли без націнок продавати у нас свій цукор. Такий він - зворотний бік асоціації з ЄС.

Нагадаємо, АМКУ вважає, що підвищення ціни на цукор могло бути незаконним. Мовляв, на світовому ринку не було передумов для такого підвищення. Отже, таке істотне зростання ціни на цукор в Україні може бути результатом монопольної змови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ