Підвищення цін на цукор в Україні могло бути незаконним: АМКУ веде розслідування можливої змови

Стрімке подорожчання цукру в останні місяці було зафіксовано тільки в Україні. На світовому ринку для такого значного підвищення вартості передумов не виникало. Антимонопольний комітет відзвітував про перші результати розслідування.

Підвищення цін на цукор в Україні могло бути незаконним: АМКУ веде розслідування можливої змови - today.ua

Український Антимонопольний комітет (АМКУ) проводить перевірку законності факту підвищення вартості цукру в країні на 40 відсотків. З огляду на те, що на світовому ринку умов для такого стрімкого подорожчання сформовано не було, а в Україні, незважаючи на погані врожаї, дефіцит покривав імпорт і запаси з минулого року, то питання про законність підвищення цін на цукор великими гравцями ринку в Україні підлягає перевірці.

В результаті розслідування, 5 квітня 2021 року АМКУ прийняв рішення порушити справу проти групи компаній «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор», які підозрюються в змові про підвищення цін на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового), починаючи з вересня 2020 року.

Підвищення цін на цукор в Україні могло бути незаконним: АМКУ веде розслідування можливої змови

«Підкреслюю, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Найближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, які подорожчали останнім часом», - розповіла глава АМКУ Ольга Піщанська.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні подорожчав не тільки цукор, ціни виросли також на гречку, молочні продукти, олію, хліб. Чому зростає вартість найпопулярніших продуктів харчування?