В Україні предмети часів СРСР можна продати за чималі гроші. Причому на спеціалізованому аукціоні виставляють не лише техніку або посуд того періоду, а й інші речі, які випадково не викинуті нащадками. Так, за звичайну телеграму, відправлену понад 70 років тому, хочуть 30 тисяч гривень.
Про дивовижні речі та ціни, які виставлені на продаж на спеціалізованому електронному аукціоні Violyti, пише obozrevatel.
Бензинова водяна помпа
Так, на аукціоні пропонують на продаж бензинову водяну помпу, випущену в СРСР. Власник хоче за неї 35 тисяч гривень. Причому він наголошує, що помпою жодного разу не користувалися.
"Нове в оригінальній упаковці і без слідів експлуатації", - наголошується в оголошенні.
Бронзове погруддя Сталіна
Дещо менше просять за Сталіна. Точніше, за його бронзове погруддя. Виріб невеликий - усього 16 сантиметрів заввишки, проте виконаний із чистої бронзи. "Батько народів", який за життя вселяв трепет мільйонам радянських громадян, у його бронзовому втіленні нині готовий піти з молотка за 30 тисяч. Власник лоту стверджує, що бюст вождя виготовлено вже після його смерті, 1953 року. Крім того, його випустили малим тиражем. Принаймні, власник не зустрічав такого більше ніде.
"Бюст І. В. Сталіна у маршальському мундирі. Особистість Сталіна чудово охарактеризована - пряма вертикальна посадка голови, спрямований в одну точку погляд, злегка нахмурені брови і стиснутий рот надають обличчю суворий вираз, демонструючи вольову і сильну людину", - зазначають в описі.
Сталін, як і належить бронзовому вождеві, потемнів від часу. Однак його ніс відполіровано до блиску. Очевидно, щоби було видно, що це справді бронза.
Урядова телеграма
Мабуть, один із найнесподіваніших лотів – урядова телеграма часів СРСР, датована 1952 роком. Текст написаний чорнилом від руки, проте досі добре читається. Телеграму направлено від президента академії наук УРСР академіка Палладіна академіку Квасницькому.
"У понеділок, 14 січня, сім годин вечора відкривається сесія загальних зборів академії наук української РСР зпт присвячена розгляду планів наукової роботи 1952 року та виборам президії тчк ваша участь в роботі сесії обов'язкова", - записано в тексті телеграми.
Зауважимо, що в телеграмах того часу замість ком писали "ЗПТ", а замість крапок "ТЧК". При цьому прийменники в тексті взагалі упускали.
За такий раритет хочуть на 1 гривню менше, ніж за бронзового Сталіна – 29 999 гривень.