Предмети радянської епохи колекціонери готові купити за тисячі доларів: що і за скільки можна продати

Автор: Марченко Любов

Українці, в яких по сараях та горищах завалялися старі речі радянського періоду, можуть заробити на них чималі гроші. Колекціонери готові платити за деяку техніку та предмети радянської доби тисячі доларів, аби отримати це у свою колекцію.

Предмети радянської епохи колекціонери готові купити за тисячі доларів: що і за скільки можна продати - today.ua

Про те, що і за скільки зараз продають на аукціоні Violity, розповів obozrevatel.

Більшість людей воліють користуватися новими речами, вишукуючи на численних інтернет-платформах новинки техніки та моди. Однак у колекціонерів усе навпаки: чим далі йде в минуле якась епоха, тим більше починають цінуватися речі, які її уособлюють. Колись вони були звичайними речами, а тепер стали раритетами, за які збирачі старовини готові викладати величезні суми. Зокрема зараз на аукціоні виставлені предмети радянської епохи, за які власники розраховують отримати солідні гроші.

Фотоапарат ТСВВС, Sonnar

Такий фотоапарат, що з'явився на аукціоні, випускався в СРСР із 1946 по 1950 роки. За ці п'ять років радянською промисловістю було випущено не більше тисячі екземплярів такого фотоапарата. Не дивно, що через сім десятиліть він став музейною рідкістю, за якою полюють колекціонери.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Власник виставив за свій скарб стартову ціну 202 тисячі гривень. Він готовий переслати покупцеві фотоапарат Новою поштою або передати під час особистої зустрічі у Кривому Розі.

Предмети радянської епохи колекціонери готові купити за тисячі доларів: що і за скільки можна продати

"Окраса будь-якої колекції, рідкісний, навіть дуже рідкісний фотоапарат. Незважаючи на його більш ніж 70-річний вік, хороший стан шкіри, хрому. Таке важко знайти, а скоріше навіть неможливо", - нахвалює власник свій товар.

Мотоцикл "Рига"

На аукціоні також представлений і такий виріб радянських часів. Щоправда, мотоцикл не укомплектований, і їздити на ньому неможливо. У ньому немає керма та двигуна. Проте продавець все ж таки розраховує отримати за свій товар 122 тисячі гривень.

Предмети радянської епохи колекціонери готові купити за тисячі доларів: що і за скільки можна продати

"Досить рідкісний екземпляр часів СРСР. Рига ШК", - пишуть в оголошенні.

Іграшковий автомобіль cadillac eldorado

Іграшка, яка доволі точно передає саму модель, виготовлена у СРСР 1975-1979 роках. Справжніх таких машин радянський автопром не випускав, проте малі моделі автомобілів робилися з філігранною точністю. У них відчинялися дверцята, і вони були точною копією свого прототипу. Такі іграшки в ті часи купували не лише дітям, а й навіть цілком дорослі чоловіки тримали ці крихітні моделі у себе в домашніх колекціях.

Предмети радянської епохи колекціонери готові купити за тисячі доларів: що і за скільки можна продати

За такий міні-автомобіль хочуть 117 тисяч гривень. Мабуть, старенький Кадиллак на ходу можна було би придбати за такі самі гроші.

Бронзове погруддя Леніна

Бронзового вождя роботи скульптора Ксанфія Кузнєцова готові продати за 60 тисяч гривень. Продавець стверджує, що таке погруддя виготовлялося на індивідуальне замовлення, можливо навіть в одному екземплярі. Погруддя невелике, висотою всього 26 сантиметрів, але важить 10 кг. Загалом, враховуючи унікальність виробу та 10 кг найчистішої бронзи, 60 тисяч буде цілком прийнятною ціною.

Предмети радянської епохи колекціонери готові купити за тисячі доларів: що і за скільки можна продати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Погруддя замовне, не тиражоване (можливо в одному примірнику). Вага близько 10 кг, висота 26 см, бронза, СРСР 1967, підпис скульптора, гравіювання", - пише власник.

Нагадаємо, на цьому ж аукціоні було виставлено на продаж за 60 тисяч радянську ялинкову іграшку.