Частині українців може бути припинено виплату пенсій. Це може статися з тими, хто отримує пенсію через банк – на банківську картку. Відновити виплату пенсій можна. Але при цьому пенсіонеру доведеться підтверджувати свою особу та доводити, що він живий.
Про те, чому можуть припинити виплату пенсій, нагадали у Пенсійному фонді України.
Якщо за банківською карткою пенсіонера більше 6 місяців немає жодних рухів (гроші не знімаються з рахунку, не здійснюються з картки жодні платежі та не здійснюються жодні грошові перекази), то Пенсійний фонд може заморозити виплати на таку картку.
Вони будуть відновлені лише тоді і лише в тому разі, якщо пенсіонер підтвердить свою особу. Для цього йому доведеться з документами особисто з'явитися до Пенсійного фонду.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як поновити виплату пенсії на картку?
У Пенсійному фонді потрібно буде підтвердити свою особу за допомогою будь-якого з документів, якими це можна зробити.
Після цього доведеться почекати ще якийсь час, доки у ПФУ перевірять усі дані. На цю процедуру зазвичай витрачається до десяти днів.
Після цього терміну, якщо перевірка даних підтвердить, що пенсіонер живий, і що він має право на пенсію, виплату грошей на картку відновлять. При цьому пенсіонеру також обов'язково повернуть гроші, які він недоотримав через припинення виплати пенсії.
Загалом, щоб уникнути всіх цих тривог та відновлювальних процедур, пов'язаних із припиненням виплати пенсій, українцям радять усе ж таки здійснювати хоч якісь транзакції зі своєї пенсійної картки. Наприклад, можна сплачувати за комунальні рахунки, покупки в онлайн-магазині або робити інші необхідні платежі. Можна також іноді знімати з картки якісь суми готівкою.
Нагадаємо, в Україні зараз розробляють проект податкової реформи, покликаної зменшити фіскальний тиск на бізнес та одночасно сприяти його легалізації. При цьому як один із компенсаторів скорочення податкових надходжень пропонують запровадити податок на зняття готівки.