Податковий сюрприз: в Україні планують запровадити додаткову комісію на зняття готівки

В Україні запропонували запровадити додатковий податок на зняття готівки у банкоматах. Оновлену концепцію податкової реформи "10-10-10" розробив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

Податковий сюрприз: в Україні планують запровадити додаткову комісію на зняття готівки - today.ua

За словами чиновника, така пропозиція є найбільш контраверсійною. Очікується, що нововведення допоможуть владі боротися з тіньовою економікою та запобігати ухиленню від оподаткування.

Автори концепції впевнені, що оподаткування при знятті готівки допоможе підвищити вартість пакунків з ПДВ, виключити виплати заробітних плат у конвертах та тіньового працевлаштування. Схема наступна: наприклад, при отриманні грошей у касі чи банкоматі з рахунків українців списуватимуть саму суму та податок. На даний момент пропозиція активно обговорюється, тому не можна сказати, який остаточний розмір ставки буде застосовуватись. В Офісі президента, залученого до реформи, зазначили, що вона "точно буде менше ніж 10%".

За даними Економічної правди, є ймовірність, що податок не увійде до фінального законопроекту. Але практично точно можна сказати, що у податковій реформі будуть інші обмеження при готівкових розрахунках. У тому числі заборона продаж підакцизної продукції за готівку і заборона зняття готівки юрособами.

Податковий сюрприз: в Україні планують запровадити додаткову комісію на зняття готівки

Податок на зняття готівки, а також обмеження запропоновано запровадити тоді, коли в Україні зникнуть проблеми з безготівковими розрахунками, зокрема через обмеження електропостачання та відсутність стабільного зв'язку.

Масовані ракетні атаки призвели до того, що українці готові до можливого блекауту. Їм повідомили, де і як можна буде зняти готівку в умовах тривалої відсутності електропостачання.

ДЖЕРЕЛОЭкономическая правда