У Пенсійному фонді розповіли, чому деяким громадянам урізають пенсії за віком

Автор: Лобанова Єлизавета

Нерідко українцям призначають пенсію за віком меншого розміру, ніж це передбачено законом. У Пенсійному фонді розповіли, як дата подання заяви на пенсію впливає на її розмір, і що робити, щоб вам не "урізали" частину виплат.

У Пенсійному фонді розповіли, чому деяким громадянам урізають пенсії за віком - today.ua

За законом пенсія за віком призначається з наступного дня після настання пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше ніж за 3 місяці з дня настання такого віку. Якщо подавати заяву на призначення пенсії раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку, то сума виплат може виявитися меншою.

У ПФУ пояснили, що днем звернення за призначенням пенсії вважається день ухвалення вашої заяви. Якщо заява подавалася через портал Пенсійного фонду, то днем звернення є дата реєстрації заяви на сайті ПФУ.

У Пенсійному фонді розповіли, чому деяким громадянам урізають пенсії за віком

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Звернутися за призначенням пенсії можна в будь-який час, але вже після отримання права на пенсію, тобто не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, пенсія за віком призначається відповідно до середньої заробітної плати в Україні за три календарні роки. Таким чином, якщо заява на пенсію була подана у грудні 2022 року, то пенсія призначається з січня, і при розрахунку її розміру враховують середню заробітну плату на період з 2019 року до кінця грудня. Якщо заява була подана у січні 2023 року, тоді буде враховано нову середню заробітну плату за 2020 – 2022 роки.

Раніше повідомлялося, що Пенсійний фонд запросив у деяких громадян довідку про зарплату, яку вони отримували до 2000 року.