Деяким пенсіонерам доведеться нести до Пенсійного фонду довідку про зарплату: у ПФУ пояснили причину

Деяким українцям доведеться віднести до Пенсійного фонду довідку про зарплату, яку вони отримували до 2000 року. Такий документ знадобиться їм у призначенні пенсії. Зазвичай таку довідку надають за бажанням майбутнього пенсіонера. Проте, деяким громадянам доведеться подавати таку довідку в обов'язковому порядку.

Деяким пенсіонерам доведеться нести до Пенсійного фонду довідку про зарплату: у ПФУ пояснили причину - today.ua

Прес-служба ПФУ роз'яснила, кому та в яких випадках доведеться надати Пенсійному фонду довідку про зарплату.

Українцям призначають пенсію на підставі відомостей про зарплату, яку вони отримували з липня 2000 року. Ця інформація міститься в електронному реєстрі застрахованих осіб.

"Згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб", – йдеться у повідомленні прес-служби ПФУ .

Деяким пенсіонерам доведеться нести до Пенсійного фонду довідку про зарплату: у ПФУ пояснили причину

Зарплат, які отримували громадяни до липня 2000 року, в електронному реєстрі немає. Але при цьому майбутній пенсіонер може з власної ініціативи подати до ПФУ довідку про свою зарплату до 2000 року за будь-які 60 календарних місяців поспіль. У цьому є сенс, якщо людина саме в той період мала вищу зарплату, ніж у неї була в новому столітті. Тоді для розрахунку пенсії братиметься саме заробітна плата за той період.

Крім того, якщо людина в той період працювала ще десь за сумісництвом, то бажано обзавестись і довідкою з іншої роботи. Це все буде враховано під час розрахунку пенсії.

Однак є обставини, за яких довідку за той період роботи потрібно буде подати обов'язково.

"Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи поспіль до 1 липня 2000 року обов'язково надається до органу Пенсійного фонду України у разі, якщо людина після 1 липня 2000 року отримала менше п'яти років страхового стажу", - пояснили в Пенсійному фонді.

Таку довідку про зарплату можна отримати з місця роботи, де до 2000 року працював майбутній пенсіонер. Встановити розмір виплат можна з платіжних відомостей та інших документів, в яких можуть бути відомості про зарплату.

Нагадаємо, на багатьох українців у квітні чекає підвищення пенсій. На нього можуть розраховувати пенсіонери, які працюють, і яким попередній перерахунок пенсії робили не менше двох років тому.

ДЖЕРЕЛОhvylya