У Пенсійному фонді розповіли про податок на пенсію

Автор: Марченко Любов

Нещодавно в Україні було ухвалено закон про благодійні пенсії. Незважаючи на всю незвичайність такої ініціативи, новий закон виявився життєздатним, якщо судити з кількості питань, якими завалили Пенсійний фонд. Зокрема, багато потенційних меценатів запитують про податок на пенсію, який можуть стягувати з таких виплат.

У Пенсійному фонді розповіли про податок на пенсію - today.ua

У ПФУ дали відповіді на питання, що зустрічаються найчастіше, пише meta.ua.

У Пенсійному фонді роз'яснили, що жодного податку на пенсію ні на звичайну, ні на благодійну не може бути. Оподаткування пенсій не передбачено жодними правовими нормами.

Скільки часу триватиме виплата благодійної пенсії: місяць чи довше?

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Пенсіонер, на ім'я якого було зроблено благодійний внесок, отримає гроші одноразово. Йому належить 70% від цього внеску, а решта 30% підуть до загального фонду. При цьому гроші, які прийшли на його ім'я, він отримає наступного місяця після того, як було зроблено внесок.

Як може ідентифікуватись на веб-порталі ПФУ благодійник, який хоче зробити внесок?

Меценат, який хоче зробити благодійний внесок, має зайти до особистого кабінету на порталі ПФУ, авторизувавшись там за допомогою електронного підпису або Дія.Підпису, або системи Bank ID.

У Пенсійному фонді розповіли про податок на пенсію

Ще одне запитання, яке зустрічається доволі часто, стосується системи добровільного пенсійного страхування. За допомогою добровільної сплати ЄСВ українці, які офіційно ніде не працюють, можуть збільшити свій страховий стаж, щоби мати право на пенсію в літньому віці. Причому ці добровільні внески до Пенсійного фонду можуть сплачувати як вони самі, так і хтось інший за них.

У зв'язку з цим українці цікавляться, чи можна щомісяця сплачувати різні суми внесків, чи потрібно постійно платити однакові?

У ПФУ відповіли, що громадяни мають право сплачувати різні суми внесків та навіть пропустити деякі платежі, виходячи із власних фінансових можливостей.

"Однак для того, щоб до страхового стажу було віднесено один повний місяць, сума добровільного внеску має бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску, який становить 22% від мінімальної заробітної плати, зараз це 1474 грн", - наголосили в ПФУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, потрібно намагатися, щоб мінімальний добровільний внесок був не меншим за зазначену суму. Тільки тоді майбутньому пенсіонеру вдасться поповнити скарбничку свого страхового стажу на цілий місяць.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики розповіли, скільки реально українці мають щомісяця платити у накопичувальну пенсію.